Český obchod s potravinami musel být okamžitě uzavřen. Našly se v něm nechutné věci. Kdo to tam udělal?

Dnes tu máme tedy opravdovou perličku, pochopitelně ve velkých uvozovkách. Co si totiž dnes dovolí provozovatelé obchodů s potravinami, to už jen obtížně pochopitelné. Jak je vůbec možné, že k něčemu takovému dojde. Přeci, pokud provozuji prodejnu, kde prodávám lidem jídlo, musím dodržovat určitá hygienická pravidla.

Tohle byla síla

Jenže to se v tomto případě absolutně nestalo. A je velkou otázkou, jak dlouho se to v tomto obchodě takto praktikovali, než přišla kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Kontroloři museli být doslova v šoku, když prostory této prodejny procházeli. Našli totiž velmi nepříjemné věci, jak uvádějí na svém webu Potraviny na pranýři.

V prodejně potravin U Petra, která se nachází v Brodku u Přerova, totiž narazili na absolutní absenci jakékoliv hygieny. V prodejně byl silně zanedbán úklid, což provázel značný výskyt myšího trusu. Celá záležitost byla natolik špatná, že prodejna musela být okamžitě uzavřena. A tak to také zůstane, než provozovatel uvede vše do takového stavu, který by odpovídal obchodu s potravinami.

Takhle to vypadalo v prodejně potravin. / Foto: Potraviny na pranýři

Nahlodané potraviny

Inspektoři každopádně zjistili značné stopy působení hlodavců. To došlo dokonce tak daleko, že v prodejně našli potraviny, které byly poškozené požerem. To znamená, že hlodavci už se do nich pustili. Je přitom otázkou, zda se takové potraviny potom neprodávaly zákazníkům. Velkým problémem byly také nečistoty na podlaze a regálech. Kontrola nedokázala vyloučit, že jsou prodávané potraviny kontaminované.

V tomto případě jde o samostatnou prodejnu provozovanou živnostníkem, byť poměrně frekventovanou. Podobné nešvary se však v českých obchodech objevují stále častěji a výjimkou bohužel nejsou ani obchody velkých řetězců. V nedávné době kontrola konstatovala znečištění skladů třeba v Bille nebo Kauflandu.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments