Chloupky na obličeji lze odstranit i přírodními metodami. Vyrobte si jednoduchou pastu

Pokud se chcete zbavit chloupků přírodní cestou, máme pro vás tipy, které je odstraní. Můžete je použít i na celé tělo, jsou totiž rychlé a levné. Vyhnete se tím také nakupování chemických přípravků, které mohou vést k podráždění pokožky a dalším vedlejším účinkům, jako je tvrdnutí chloupků a jejich rychlejší růst.   

Kromě vytrhávání chloupků z obočí nití či pinzetou, můžete použít na odstranění holicí strojek, žiletku, depilátor, epilátor či vosk. Vyrobit si můžete cukrovou pastu a masku na zjemnění chloupků.  

Pasta z cukru a citronu

Tato metoda se používala už ve starém Egyptě. Podobá se metodě vosku, je ale mnohem ekonomičtější, méně bolestivá a postavená na přírodní bázi. Lze použít i na velmi krátké chloupky. Navíc odstraňuje i odumřelé buňky, regeneruje pokožku a dá se použít na všechny části těla. V některých zemích se dá koupit cukrová pasta, můžeme si ji však vyrobit snadno i doma.

Výroba cukrové pasty

Vezměte 2 šálky cukru, šťávu z jednoho citronu a trochu vody. Na pánev nalijte citronovou šťávu a smíchejte ji s cukrem do husté pasty. Pokud šťávy není dost, dolijte trošku vody. Zahřejte směs na střední teplotu, až se cukr zcela rozpustí. Jakmile pak směs přivedete k varu, snižte teplotu a počkejte, dokud se neutvoří hustá a lepkavá pasta medově hnědé barvy v konzistenci medu. Odstavte směs z plotny a nechte ji zchladnout.

Použití cukrové pasty na depilaci

Pleť musí být před odstraňováním chloupků čistá a suchá. Pokud metodu zkoušíte poprvé, vyzkoušejte ji nejdříve na malé části svého těla, která není až tak citlivá, třeba na ruce či noze, abyste věděli, jak pleť na cukrovou pastu reaguje. Teplou směs použijte jako klasický vosk. Naneste ji v tenké vrstvě a stahujte ji proti směru růstu chloupků. Pak odstraňte z obličeje zbytky pasty pomocí teplé vody a namažte ji hydratačním krémem nebo třeba hydratačním gelem s aloe vera.

Maska z kurkumy na zjemnění chloupků

Pleťová maska z kurkumy zajistí postupné oslabování chloupků a je vhodná v kombinaci s cukrovou pastou na všechny typy pleti. Pleť zjemní a vyčistí díky obsahu antioxidantů. Zabírá na akné i ekzémy, redukuje záněty i zčervenání kůže, zjemní vrásky a omlazuje pleť. Smíchejte prášek kurkumy s vodou na krémovou pastu. Naneste ji na obličej a nechte ji působit 20 minut. Pak pleť opakovaně umyjte teplou vodou a naneste na ni krém. Pleť bude hydratovaná, hladká a zářivá.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments