Meloun umí překvapit. Vedle porce vitamínů zbaví tělo toxických látek

Ovoce nebo zelenina? Ačkoli mnoho lidí při vážení melounu v obchodním domě marně hledá tuto potravinu v sekci ovoce, je opravdu čistokrevnou zeleninou.

Pro cukrovkáře je téměř tabu, kvůli svému vysokému obsahu cukru, ale pro ostatní může být přínosný, a to nejen v letních horkých dnech. Má totiž složení, za které by se nemusela stydět žádná zelenina.

Letní osvěžení

Meloun si nejraději vychutnáváme hlavně z toho důvodu, že je šťavnatý, sladký a vhodný jako lehká letní svačinka. Ukrývá ale ještě spoustu dalších výhod pro naše zdraví.

Vitamín C má zde opravdu úctyhodné zastoupení. Nemusíte tak spoléhat jen na citrusové plody, ale lze udělat změnu a místo pomerančového čerstvě vymačkaného džusu, raději sáhnout po melounovém smoothie.

Zástup vitamínů a minerálů

Vitamínem C ovšem zdravé složení melounu ani zdaleka nekončí. Dále totiž obsahuje také vitamín A a B6, které ocení mnoho vašich orgánů, jelikož jim zajistí dlouhodobou funkci.

Využijte jeho nevšední chuti

Díky vysokému procentu vody dokáže meloun vaše tělo dokonale hydratovat. Jestliže chcete svým ledvinám dopřát trochu více hydratace, ale nezvládnete denně k vypít větší množství vody, je meloun ideálním pomocníkem.

Díky němu můžete připravit chutné saláty, koktejly a sladké jednohubky. Nezapomínejte ani na osvěžující sorbet pro horké letní dny nebo jako závěr několikachodové luxusní domácí večeře.

Jelikož se jedná o zeleninu, hodí se ke kombinaci s dalšími zástupci této skupiny. Například pro nevšední studenou polévku zvanou gazpacho.

Zbavte své tělo toxinů

Detoxikace těla je trendem hlavně na jaře. Pokud se ale cítíte unavení, bez energie a máte pocit, že vás život potřebuje trochu šťávy, sáhněte opět po melounu.

Jeho složení totiž dokáže účinně bojovat s toxiny, pomáhat procesu, který je dostává ven z těla a tím ulevíte jak svému lymfatickému systému, tak každému orgánu v těle. Civilizační choroby s jeho občasnou konzumací můžete účinně zažehnat a těšit se z pevného zdraví.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments