Copak nemáte na iPhone? To jako fakt? Pekarová zase perlila a urážela

Bohužel se to stává pravidlem. Jedna z hlavních představitelek tohoto státu Markéta Pekarová Adamová má občas problémy se svými výroky a působí jako zcela odtržená od reality. Mnozí mají ještě v živé paměti, jak lidem radila, aby si v energetické krizi stáhli topení a oblékli se do dalšího svetru.

Má snad mít každý iPhone?

Z podobného ranku je další její přešlap, který se odehrál přímo na půdě Poslanecké sněmovny. Pekarová byla zrovna u pultíku, kde mluvila do mikrofonů novinářů a na stolku si všimla mobilního telefonu. Některý z novinářů si zjevně její slova chtěl nahrát.

To předsedkyni PS zaujala a začala vše nahlas a velmi zvláštně komentovat. “To někdo nahrává ten hlas? Huawei jo? To jako fakt? To nevím, jestli je dobrý teda. Nemáte na iPhone?” je slyšet z nahrávky, která se rychle šíří po sociálních sítích.

Celé to působí poněkud nešťastně. Jistě, komentář na možná bezpečnostní rizika spojená se zařízeními značky Huawei by se ještě dal snést. Ovšem poznámka směřující na ceny jednotlivých přístrojů a to, kdo si jaký může dovolit, už je dosti přes čáru.

Jde o peníze

Huawei totiž skutečně platí za levnější značku, zatímco iPhone je ve své třídě vždy nejdražším telefonem. Ne každý si ho přitom může dovolit, byť si ho mnohdy kupují i lidé, kteří ho chtějí mít hlavně kvůli statusu, ale zapomínají, že jim udělá velkou díru do příjmů.

Tato slova přitom zaznívají v rozjitřené atmosféře, kdy byly snížena valorizace důchodů, zatímco platy poslanců dále porostou. Navíc se také veřejně znovu řeší poslanecká kantýna, kde se hoduje za nesmyslně nízké ceny.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
1 rok

Její mluva a vyjádřování je na úrovni 14 leté puberťačky.Jak něco takového může zastávat jednu s nejvyšších ústavních funkcí?V civilizované a demokratické zemi by neměla sebemenší šanci se do nejvyšších pater politiky vůbec dostat.

Venca
Venca
1 rok

Klasické chování členů TOPky. Co jste volili,to máte.

František
František
1 rok

Kdy ji konečně odeberte ten předsednický stolek, ta to Naninka uráží občany s nižšími přijmy.

Michal
Michal
1 rok

Čekám kdy už ji někdo kopne do té špinavé huby.

Míchal
Míchal
1 rok

To je vážně neskutečná pí….