Čtyři roky bydlel v nákupním centru. Jde to v pohodě, nikdo netušil. Zařídil si tam ložnici i obývací pokoj

Představte si, že žijete ve městě a potřebujete bydlet na vlastním. Když se rozhlédnete po nabídce bytů, zjistíte, že ceny jsou neskutečně vysoké a ve vašem rozpočtu není místo pro takové výdaje. Co tedy můžete udělat? Pokud jste člověk s trochou odvahy a zároveň s dostatkem důvtipu, můžete se inspirovat příběhem muže, který čtyři roky bydlel v nákupním centru.

Muž dostal nápad

Michael Townsend se v roce 2003 ocitl bez střechy nad hlavou poté, co musel opustit své původní bydlení kvůli plánům developera. Bez možnosti najít si nové bydlení se rozhodl pro neobvyklé řešení. Během svátků si všiml reklamní kampaně na místním nákupním centru, ve které bylo zdůrazňováno, že centra poskytují vše, co člověk potřebuje ke zdravému životu. Michael se rozhodl prozkoumat toto prostranství a zjistil, že v centru je nevyužitý prostor, který nikdo nevyužívá. To ho inspirovalo k tomu, aby se tam nastěhoval.

Byt si kompletně zařídil

Michael se nechtěl v centru jen na chvíli skrýt, ale rozhodl se tam bydlet co nejdéle. Společně s kamarády si v centru zařídili byt o rozloze téměř 70 metrů čtverečních, včetně pohovky a herní konzole. Jediným problémem byla absence tekoucí vody, ale to vyřešili používáním veřejných toalet.

Foto: Shutterstock

Byt ukrýval 4 roky za falešnou zdí

Aby se skryli před pozorností, mladí umělci kolem dveří postavili falešnou zeď a skryli je za ni. Ochranka byt objevila až po čtyřech letech. Jednoho dne, když se vrátili domů, zjistili, že byli vykradeni – dveře byly vykopnuté a veškeré jejich vybavení zmizelo. Rozhodli se tedy používat byt pouze v noci, ale netušili, že jsou sledováni ochrankou.

Jednoho dne se Michael Townsend ocitl v rukou ochranky a byl obviněn z porušování domovní svobody. Během soudního procesu se snažil obhájit tím, že se chtěl pouze dozvědět více o životě lidí v nákupním centru. Nakonec byl odsouzen pouze k podmíněnému trestu a doživotnímu zákazu vstupu do tohoto centra. Ochrana nikdy nepodařila identifikovat žádné další obyvatele bytu kromě Michaela Townsenda a jeho bývalé manželky.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments