Dejte si pod polštář česnek. Jednoduchý trik spustí v těle významné změny

Česnek se řadí mezi nejsilnější přírodní látky, jejichž účinky lidstvo využívá odnepaměti. Již staré civilizace se spoléhaly na sílu tohoto přirozeného a velmi mocného antibiotika, které má i antioxidační efekty. Kromě toho je i zdrojem velké porce energie, kterou tělo může využít. Využít lze také na hojení ranek na kůži, protože dokáže bojovat proti bakteriím.

Léčebné účinky česneku

Ačkoliv ve staré Číně nebo Egyptě byl česnek používán především pro zdravotní účely, v dnešní době je už spíše pochutinou, kdy jeho léčebnou roli zaujaly modernější způsoby západní medicíny. Na tom pochopitelně není nic špatného a rozhodně nedoporučujeme používat česnek jako náhradu za předepsané léky nebo spásu před všemi nemocemi. Přesto bychom se ale mohli alespoň trochu vrátit k jeho léčebným účinkům a naučit se je využívat ve vlastní prospěch.

Česnek působením varu ztrácí své schopnosti. Pokud ho tak chcete konzumovat a alespoň částečně ho využívat pro své zdraví, neměli byste ho vařit příliš dlouho. Ideální je ho do vaření přidat 10 minut po oloupání a nakrájení. V ten moment se z něj uvolňuje nejvíce prospěšných látek.

Česnek nicméně nemusíte používat jen na vaření. Využijte rad našich předků a dávejte si ho před spaním pod polštář. I tak můžete čerpat z jeho zázračných účinků. Stačí vzít jeden stroužek z hlavičky česneku. Nemusíte ho ani loupat, nechte ho ve slupce a zkrátka ho jen vložte pod polštář, na který následně ulehnete. Nezapomeňte ho ale ráno vyhodit a před další nocí použít česnek čerstvý. Ten původní už svou sílu totiž vyčerpal.

Foto: Shutterstock

Vyčistí nosohltan a posílí organismus

Jakkoliv to může působit nepravděpodobně, odborníci se vesměs shodují, že tento postup může fungovat. Pod polštářem se totiž česnek zahřeje a začne vylučovat stopové prvky, jež vytvářejí léčivé aroma, které prostupuje polštářem. Například zinek má v tomto ohledu antibakteriální účinky. Když nic jiného, budete v noci dýchat zdravý vzduch, který vám i vylepší spánek. Rovněž pomůže pročistit horní cesty dýchací. Bude se vám tedy lépe dýchat a nebudete chrápat. Zároveň česnek zamezí tomu, aby se vám v ústech množily bakterie. To vše má dlouhodobě velmi pozitivní vliv na zdraví organismu.

Česnek je doslova plný zdravých látek. Najdete v něm vápník, železo, zinek, mangan, fosfor, vitamin C nebo vitamin B6. Na zdravotní účinky česneku se zaměřují i vědecké studie, které často konstatují, že tato potravina působí preventivně vůči některým druhům rakoviny a kardiovaskulárním nemocem.

Jak už jsme ale podotkli, vždy se ráno ujistěte, že česnek vyhodíte. To poslední, co byste chtěli, je mít v posteli pozůstatky starého česneku, obzvlášť pokud k vám dorazí návštěva.

Foto: Shutterstock, zdroje: The Garlic Farm, Sleepopolis

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments