Desatero štíhlé postavy. Dodržujte ho a výsledky se dostaví

Dosáhnout štíhlé postavy není tak těžké, jak se na první pohled zdá. Zejména ženy chtějí znát to tajemství, které jim zaručí, že budou svou postavou oslňovat ostatní. Většinou se domnívají, že tajemství se skrývá v drastických dietách, jenže je to jinak. Drastické diety jen poškozují zdraví, zatímco zdravé stravování tělu prospívá a dokáže přispět k dokonalé postavě.

Říká se, že efektivní hubnutí je z osmdesáti procent jen o stravě. Proto si prozraďme posvátné desatero zdravého stravování, které se velkou měrou podílí na štíhlosti postavy.

Jezte pravidelně

První zásadou zdravého stravování je jíst pravidelně. Díky pravidelnosti si tělo zvykne na přísun potravy, jen pravidelnost udělá v těle pořádek.

Jezte pomalu

Není dobré hltat jídlo. Když jídlo hltáte, nenasytíte se. Raději jezte pomalu, vychutnávejte si každý kousek pokrmu a nakonec zjistěte, že jste opravdu zaplnili svůj žaludek i menší porcí.

Jezte pestře

Nejen pravidelnost, ale také pestrost je důležitá. Tělu neprospívá monotónní stravování, má rádo změny.

Nepřejídejte se

Přejídání ještě nikdy nikomu neprospělo. Jenom způsobilo těžkost v břiše, která znemožňovala nejen tělu hubnout, ale také nám bránila v tom cokoli dělat.

Jezte zdravě

Zdravé stravování obsahuje zdravé jídlo. Vyhněte se proto potravinám, které jsou těžké pro žaludek, které tělo neumí rychle spálit a které v sobě nemá ani hrstku vitaminů či tělu prospěšných živin

Jezte vyváženě

Zdravé, pestré a vyvážené stravování je základním kamenem úspěchu. Myslete na to, když budete své jídlo připravovat.

Dopřejte si menší porce víckrát denně

Každý ví, že jíst bychom měli třikrát až pětkrát denně. To však neznamená, že je třeba si nakládat velké porce, které způsobí přejedení. Raději si dopřejte porce menší, alespoň se na další jídlo dne budete těšit.

Jezte v intervalu dvou, tří hodin

Jak jsme zmínili, důležitá je pravidelnost. S tou souvisí i intervaly mezi jednotlivými jídly dne. Odborníci doporučují jíst v intervalu dvou, tří hodin.

Jezte poslední jídlo dne dvě hodiny před spaním

Mezi lidmi koluje fáma, která říká, že poslední jídlo dne je nutné jíst v šest, maximálně v sedm hodin večer. Pravda je jinde. Poslední jídlo se konzumuje dvě hodiny před spaním.

Hlavně jezte

Nebudujte hubnutí na hladovění. Zkrátka jezte správně a docilte své vysněné postavy.

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments