Detoxikujte se po zimě. Nabízíme vám 6 tipů

Dlouhé zimní večery se podepisují i ​​na naší psychice nebo také vzhledu. Mnohé z nás trápí únava, problematická pleť, či dokonce pár kilogramů navíc. Řešením může být jarní detoxikace organismu. Nabízíme vám šest tipů, jak to udělat co nejlépe.

Pitný režim

Pitný režim je pro tělo základ. Obzvláště v průběhu zimních měsíců na něj často zapomínáme. Důvod je jasný, necítíme žízeň. Chcete-li vaše tělo dokonale pročistit, vsaďte na dostatečný přísun tekutin.

Pro detoxikaci je ideální zejména čistá voda, ředěné ovocné nebo zeleninové šťávy nebo také bylinné čaje, doporučuje se zejména ten kopřivový.

Mezi nápoje, na které byste měli (minimálně) na jistou dobu zapomenout patří káva a jiné kofeinové nápoje, slazené i alkoholické nápoje.

Vitamíny

Věděli jste, že i některé vitamíny vám dokáží z těla odstranit škodlivé látky? Přesně tak. Vitamíny A, C a E jsou známé díky svým antioxidačním účinkem, zbavují tělo toxinů a chrání naše tělo.

– Vitamín A: nachází se zejména v karotke, špenátu, brokolici nebo meruňkách

– Vitamin C: najdete ho zejména v čerstvém ovoci a zelenině jako jsou pomeranče a citron, rajčata, jahody, jablka, v bramborách a zelí

– Vitamín E: umíme ho získat ze slunečnicových semínek, mandlích nebo olivách

Náš tip: Vitamíny si umíte zakoupit i v některé z internetových lékáren, a dokonce i za mnohem menší peníz. Navštivte kupónový web Vasekupony.cz, kde najdete všechny slevy, slevové kupóny a kódy na jednom místě. Slevový kupón Dr.Max či Pilulka slevový kód na volně prodejné léky, vitamíny a výživové doplňky určitě potěší.

Strava

Aby se vaše tělo zbavilo škodlivých látek, je nezbytné udělat si i velký úklid v jídelníčku. V první řadě byste se měli zbavit polotovarů a jídel z fastfoodů. Ze stravy je třeba vyloučit i rafinovaný cukr a sladkosti, které můžete klidně nahradit ovocem.

Smoothies

Ještě stále jste nepropadli smoothies? Je nejvyšší čas. Na detoxikaci jsou zeleninové nebo ovocné šťávy přímo ideální. Přestože se vám některé kombinace mohou zdát zvláštní, vůbec to nemusí být špatné. Výrazná chuť ovoce většinou překryje chuť zeleniny a výsledek stojí za to. Ovoce i zelenina jsou navíc obrovským zdrojem vitamínů a minerálů, které podporují naše trávení. Vhodným druhem na detoxikaci je právě citron, ananas a listová zelenina.

Spánek

Přesně tak, bez spánku to prostě nepůjde. Jeho nedostatek tělo oslabuje, což způsobuje, že mnohé orgány nepracují tak, jak by měly. Dokonce i mnohé vědecký výzkumy dokázaly, že lidé, kteří často ponocují mají mnohem větší sklony k nadváze jako ti, kteří si dopřejí kvalitní 8-hodinový spánek. Deficit spánku znamená nedostatek energie a s tím spojený zpomalený metabolismus.

Pohyb

Stejně, jako je pro lidské tělo potřebný spánek, tak je nezbytný i pohyb. Nezáleží na tom, zda preferujete běh, jógu nebo rychlou chůzi a posilovnu. Zařaďte do vašeho života více pohybu a uvidíte, že se váš metabolismus nakopne.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments