Do Česka jdou hrozné mrazy. Lidé jsou nešťastní, zlikvidují totiž úrodu

Kdo už očekával příchod jarního počasí, bude si muset ještě nějakou dobu počkat. Ačkoliv meteorologicky už by to vycházelo a první opravdu teplé dny už jsme také zažili, teď se ve velkém vrací zima.

Nepříjemné počasí

Čekají nás skutečně mrazivé dny, přičemž nejhorší budou v tomto smyslu úterý a středa. Teploty v noci by se měly pohybovat od nuly až k nepříjemným minus pěti stupňům. Mrznout přitom bude na celém území České republiky. Čeká se také sněžení, přičemž na horách by mělo napadnout dalších deset centimetrů sněhu.

Chladné počasí, které se přes den bude pohybovat kolem pěti stupňů, přitom nebude doprovázet pouze sněžení či déšť, ale také silný vítr s nárazy až kolem 70 kilometrů za hodinu. Dá se tedy říct, že počasí bude skutečně velmi nehostinné a nepříznivé.

Foto: Shutterstock

Ovocné stromy už kvetou

Příchod mrazů ale přichází v tu nejméně vhodnou dobu. Nadprůměrně teplé počasí od druhé poloviny února totiž způsobilo, že vegetační období odstartovalo velmi brzy. Kvetou už například meruňky, které teď mohou mrazy zlikvidovat. Nešťastní jsou tedy jak zemědělci, tak i drobní pěstitelé, kteří se s podobným výkyvem v posledních letech potýkají stále častěji.

Skutečně půjde jen o krátkodobý výkyv, který však k pokažení úrody klidně může stačit. V druhé polovině týdne už se má začít zase oteplovat, a to poměrně výrazně. Třeba ve čtvrtek se očekávají teploty na příjemných 15 °C. Sněhové srážky se potom očekávají už jen na horách. Ani pak ale nebude možné ještě definitivně říct, zda zima řekla poslední slovo. Ozvat se může znovu klidně i v dubnu.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
1 rok

To bude důvod ke zdražování. A můžou za to mrazy a Putin.