Do Česka přišel prudce nebezpečný nápoj. Lidé ho pijí na litry, ale vůbec netuší, jak zle dopadnou

Tentokrát tu máme poněkud jiný případ, než jaký je v českých obchodních řetězcích obvyklý. A to sice, že se tam dostane něco, co má jiné složení než deklaruje nebo které překračuje určité zákonné limity. To se však v tomto případě neděje a tento oblíbený nápoj je zkrátka vysoce závadný sám o sobě, protože jeho složení je dosti nesmyslné.

Složení je špatné

Je přitom celkem možné, že jste o něm nikdy neslyšeli, a to zejména pokud se řadíte ke starší nebo střední generaci. Ačkoliv má tento produkt skutečně masivní marketingovou a reklamní kampaň, ta je špičkově zacílená. Rozhodně nejde o nějaké televizní spoty nebo novinovou reklamu.

Energetický nápoj Prime je naopak neustále propagován ve videích tuzemských i zahraničních youtuberů. Jde o jednu z nejrychleji rostoucích značek současnosti. Skutečně jde hlavně právě o značku, po které mládež doslova touží. Kdyby šlo o nějakou sladkou limonádu, dalo by se nad tím mávnout rukou. Jenže složení Prime opravdu bere dech.

Tento nápoj obsahuje doslova kvanta kofeinu a dalších povzbuzujících látek. Je ho tam podstatně více než třeba v kávě, Coca Cole nebo dokonce konkurenčním Red Bullu. Navíc se prodává s objemem 500 ml, takže je ho opravdu hodně.

Foto: Shutterstock

Někde je vyprodáno

Jak se ukazuje, reklamní kampaň zabrala a z českých škol už se ozývá hlasité volání o tom, že to pijí prakticky všechny děti a mladiství. Jsou už pozorovány i poruchy chování a soustředění. Doma potom děti nemohou spát, jelikož jsou doslova nacpané kofeinem.

Jde skutečně o nebývalou kombinaci toho, že se na tuzemský trh dostal nápoj, který u starších prošel doslova bez povšimnutí, ale po kterém mládež doslova baží. Problém je v tom, že jí prokazatelně škodí. V některých obchodech je nápoj Prime dokonce vyprodán, což jen zvyšuje poptávku po něm.

Čtěte také: Okamžitě musíte vyhodit tyhle sušenky. Kupovali je všichni, ale pokud je sníte, pořádně to slíznete

Odborníci však volají po tom, že je třeba urychleně zavést nějakou regulaci vztahující se právě na energetické nápoje. Prodej by měl být omezen minimálně od 16 let, ne-li ještě více. Je také otázkou, zda by se neměly nově zavést limity na určité látky, které se do těchto nápojů přidávají v až příliš velkém množství.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Hevstejn
Hevstejn
25 dní

Okurkovka? Minule jste pravdu taky nemeli je to kyselosladkej hnus ale neni to ten energetak🙄🤔