Jak docílit plochého břicha? Překvapivě to není tak složité

Móda krátkých topů, které sahají těsně nad pupík, je sice dávno pryč, přesto toužíme po plochém bříšku. Láká nás štíhlý pas a vzhled bez nehezkých tukových polštářů. Za plochým břichem nestojí jen intenzivní cvičení a pravidelný trénink v posilovně. Plochého břicha můžete dosáhnout i jinou cestou.

Strava, která škodí plochému břichu

Zadržování vody je v oblasti břicha velmi viditelné. Nepřekračujte denní dávku soli, která je pět gramů. Pozor na to, že je třeba započítat sůl ze všech potravin, které zkonzumujete. Druhým faktorem, který způsobuje nafouknutí břicha jsou plyny ve střevech. Vliv má konzumace zelí, kapusty, květáku, ředkve, růžičkové kapusty, brokolice aj.

Dávejte si pozor na nápoje

Plochému břichu nesvědčí sycené nápoje a mléko. Jsou špatně stravitelné. Samozřejmostí je vyřazení piva a ostatních alkoholických nápojů z jídelníčku. Alkohol nejen že je příliš kalorický, problémem je i jeho špatná stravitelnost. Způsobuje množení žaludečních bakterií, které jsou zodpovědné za zvýšenou plynatost.

Pomáhají bylinky i ovoce

K plochému břichu vám může pomoci fenykl, máta nebo zázvor. Zažívání upraví i třešně, jablka nebo pomeranče. Klíčem je správně fungující trávení a odvádění přebytečné vody z těla. V tom vám zmíněné bylinky a ovoce výborně pomůže.

Menší triky pro ploché břicho

Přestaňte žvýkat žvýkačky a jíst s otevřenými ústy. Při obojím polykáte vzduch a spolknutý vzduch je okamžitě vidět na nafouklém břichu. Pomozte tělu s vyprazdňováním dostatkem vlákniny. Naučte se stát rovně. Ocení to vaše páteř, ale zároveň uvidíte v zrcadle ploché břicho. Vidět výsledek hned pomáhá při rozhodování, zda přistoupit k úpravě jídelníčku.

A jaká je vaše cesta k plochému břichu a k sebevědomému pocitu ve chvíli, kdy oblékáte úzká trička, plavky nebo bikiny?

Mohlo by vás zajímat

12
Komentujte

avatar
8 Komentářová vlákna
4 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
12 Autoři komentářů
PetrMealaCongrJanaJasnomíra Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Meala
Host
Meala

Žaludeční bakterie? Jako vážně?

Congr
Host
Congr

Všichni naši Romové v Kanadě na sobě zjistili nesnášenlivost k laktóze a dostali zvýšený příspěvek na stravu.

Jana
Host
Jana

Z vlastní zkušenosti vím, že nesmím přehánět konzumaci luštěnin, zelí, kapusty, kedlubnů atd. Nadýmají. U počítače mám doma židli otočenou opěradlem ke stolu. Donutí mě to sedět vzpřímeně a nehrbit se. Chce to jen překonat vlastní lenost a výsledky se dostaví.

Jasnomíra
Host
Jasnomíra

Nedychat!!!! 😀

Tuareg
Host
Tuareg

Není to vůbec složité, pokud člověk žije v souladu s normálnem, což dnes málokdo žije a potvrzují to kritické komentáře zde v článku. Já mám 34 a břicho jsem měl vystouplé jen po operaci kýly.

Aneta
Host
Aneta

to jsou ale blaboly, jake nadmuti? Speky na brise, tri pneumatiky tam kde byval pas to je tuk a zadne plyny!! a na tuk funguje nezrat a cvicit

Monča
Host
Monča

To je pekna kravina. Tim ze nebudete jist si tak akorat zabijete spalovani. Jist pravidelne rozumne davky a samozrejme spise zdravě. A cvičit, to ano.

Petr
Host
Petr

Nezrat není nejist. Takže odpovídáte úplně na jinou situaci.

Martin
Host
Martin

Můj pupek není velký protože jsem snědl zelí a vypil bublinkovou limonádu. Je to tuk. Nevím proč se stále v článcích o zmenšení břicha opakuje dokola to samé o nadýmání a zadržování vody.

Irena
Host
Irena

Mléko je špatně stravitelné? Tak to je pěkný blábol……

Tom
Host
Tom

No, není to blábol. Pro velkou část lidí opravdu mléko není ideální potravina. Mě ale zase zaráží údajná špatná stravitelnost piva.

Beruška
Host
Beruška

No samozřejmě: Pokud je v organizmu nedostatek enzymu laktózy, potom se schopnost absorbovat laktózu z mléka výrazně snižuje a projevuje se symptomy jako např. nadýmání, plynatost, průjem a bolesti břicha. Nesnášenlivost laktózy je neschopnost trávit laktózu, hlavní cukry nacházející se v mléku. Je to způsobené nedostatkem enzymu laktázy, který se vytváří v buňkách sliznice tenkého střeva.