Jak docílit plochého břicha? Překvapivě to není tak složité

Móda krátkých topů, které sahají těsně nad pupík, je sice dávno pryč, přesto toužíme po plochém bříšku. Láká nás štíhlý pas a vzhled bez nehezkých tukových polštářů. Za plochým břichem nestojí jen intenzivní cvičení a pravidelný trénink v posilovně. Plochého břicha můžete dosáhnout i jinou cestou.

Strava, která škodí plochému břichu

Zadržování vody je v oblasti břicha velmi viditelné. Nepřekračujte denní dávku soli, která je pět gramů. Pozor na to, že je třeba započítat sůl ze všech potravin, které zkonzumujete. Druhým faktorem, který způsobuje nafouknutí břicha jsou plyny ve střevech. Vliv má konzumace zelí, kapusty, květáku, ředkve, růžičkové kapusty, brokolice aj.

Dávejte si pozor na nápoje

Plochému břichu nesvědčí sycené nápoje a mléko. Jsou špatně stravitelné. Samozřejmostí je vyřazení piva a ostatních alkoholických nápojů z jídelníčku. Alkohol nejen že je příliš kalorický, problémem je i jeho špatná stravitelnost. Způsobuje množení žaludečních bakterií, které jsou zodpovědné za zvýšenou plynatost.

Pomáhají bylinky i ovoce

K plochému břichu vám může pomoci fenykl, máta nebo zázvor. Zažívání upraví i třešně, jablka nebo pomeranče. Klíčem je správně fungující trávení a odvádění přebytečné vody z těla. V tom vám zmíněné bylinky a ovoce výborně pomůže.

Menší triky pro ploché břicho

Přestaňte žvýkat žvýkačky a jíst s otevřenými ústy. Při obojím polykáte vzduch a spolknutý vzduch je okamžitě vidět na nafouklém břichu. Pomozte tělu s vyprazdňováním dostatkem vlákniny. Naučte se stát rovně. Ocení to vaše páteř, ale zároveň uvidíte v zrcadle ploché břicho. Vidět výsledek hned pomáhá při rozhodování, zda přistoupit k úpravě jídelníčku.

A jaká je vaše cesta k plochému břichu a k sebevědomému pocitu ve chvíli, kdy oblékáte úzká trička, plavky nebo bikiny?

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Iva Vendolská

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

15
Komentujte

avatar
9 Komentářová vlákna
6 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
15 Autoři komentářů
StarykocourTomisPavelPetrMeala Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Pavel
Host
Pavel

Tento článek nikomu k plochému břichu nepomůže. Možná pomůže od nadýmání. Já bych řekl, že základem je jíst bílkoviny a pak cvičení, hlavně nezapomínat na cvičení zatahování břicha. Posilování vnějších svalů určitě nestačí.

Meala
Host
Meala

Žaludeční bakterie? Jako vážně?

Congr
Host
Congr

Všichni naši Romové v Kanadě na sobě zjistili nesnášenlivost k laktóze a dostali zvýšený příspěvek na stravu.