Premenstruační syndrom může mít nezvladatelné projevy. Nemějte to ženám za zlé

Loading...

Existují dny, kdy se i nejhodnější a nejmilejší dívka změní na lítostivou, agresivní a úzkostnou bytost. Jedná se o týden, který předchází samotné menstruaci a u žen, které nepoužívají hormonální antikoncepci může způsobit náladu jako na horské dráze. Odborníci toto stadium nazývají jako “premenstruační syndrom” a vyjadřují se i k jeho nejčastějším projevům. Často tento syndrom najdeme pod označením “PMS”.

Tělesné projevy

Kromě změny psychického stavu se PMS projeví také na těle. Nejčastěji ve formě akné, otoků nebo zvýšené citlivosti ňader a bradavek. Právě tyto obtíže přitěžují už tak podrážděné mysli.

Duševní projevy

Běžně se syndrom projevuje podrážděností, únavou a jednoduchým vyčerpáním. Pokud se stav zhorší a přejde až do premestruační dysforické poruchy (PMDD), je nutné se ženě věnovat, jelikož se jí na mysl derou ty nejtemnější myšlenky. V takovém stavu se žena čekající na menstruaci vyrovnává s panikou, úzkostí, návaly pláče, úplným nezájmem o běžné činnosti a sex nebo velmi nepřiměřenou únavou.

Dlouhodobá pomoc

Na zklidnění nejhorších příznaků pomůže například čistý bílý čaj, teplo, odpočinek a omezení psychické zátěže. Pokud se s problémy chcete vyrovnat i do budoucna a zlepšit svůj stav, bude potřeba se vydat cestou sportu a zdravého jídelníčku. Užívání hormonální antikoncepce na zmírnění obtíží doporučuje řada lékařů, avšak do opozice se staví ti, kteří staví na svých důkazech, že pilulky dokáží stav i zhoršit.

Mimo tato opatření zařaďte do svého jídelníčku i důležité vitamíny, jako je například B6 a také prospěšné minerály. Spíše než na lékárenské produkty se obracejte na prospěšné látky přímo ve stravě a postupně tak obměňujte svůj běžný jídelníček. Obtíže se mohou dostavit znovu, ale už s klidnějšími projevy.

Sport

Ke zmírnění příznaků není nutné hned navštěvovat složité a namáhavé sporty. Bohatě svému tělu pomůžete tak, že na běžný denní plán zařadíte procházky, aerobic nebo například oblíbený tanec.

Mohlo by se vám líbit

Loading...

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

6
Komentujte

avatar
2 Komentářová vlákna
4 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
6 Autoři komentářů
Normalni chlapecorTerezaroztahovač vagínPadavan Autoři posledních komentářů
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na
Normalni chlap
Host
Normalni chlap

Jo.moderni zena je vlastne strasne silna netrpi na nemoci je skoro lepsi nez supermam.ale ejhe musite byt na ni ňuňu když to ma dostat a když to dostane.musi te byt ňuňu před svatbou protoze ma stresy.musi te vse omlouvat v tehotenstvi a min.par let po nem protoze to ma s detmi tezke.musite byt citlivi,protoze……kruci tak kde jsme?bud si narovinu priznat ze jsou porad zeny nebo at prestane ta medialni masirka kdy jsou bohyne co nic nepotrebuji(teda krom neustalich ustupku od partnera).ma to chlap jednoduche kdyz ma zena sve dny?nema!je protivna az na pudu.a co ma delat ten chlap ,tolevat to?proc?nikdo… Číst vice »

Cobo
Host
Cobo

Mě se děsně baví jak se furt zdůrazňuje jak s ženami mává jejich hormonálni dysbalance a že to společnost musí akceptovat. Ale když pudy (což bude asi taky nějaký hormonální přetlak) ovlivňuje chování muže tak je nazýván prasetem. V tomhle si myslím že rovnost opravdu nepanuje.

Padavan
Host
Padavan

Kemo, už to nehul!

roztahovač vagín
Host
roztahovač vagín

je to dobrý názor ty padavane by si se měl zbavit panictví a potom možná pochopíš o čem cobo mluvil =D

Tereza
Host
Tereza

Hezký…. z mýho úhlu pohledu to spíš vidím takhle- pokud žena udělá něco špatně, tak OBVIŇUJEME její hormonální stav (třeba když je během PMS protivná). Za to když muž udělá něco špatně (třeba znásilní holku), tak ho OMLOUVÁME jeho hormonálním stavem. Máte pravdu, rovnost tady opravdu nepanuje. Hlavně v tom, že ty projevy jsou u pohlaví diametrálně odlišné, a nezlobte se na mě, ještě žádnej chlap se nezabil, protože na něj byla stará protivná. Zato spousta holek už se zabila, protože je někdo znásilnil….

ecor
Host
ecor

Vas asi nasilnili poradne do hlavy