Dokonale čisté a provoněné WC. Vyrobte si doma voňavé bombičky do záchodu. Kus vyjde na 2 koruny

Toaleta představuje velmi citlivé místo každé domácnosti. A není zřejmě hospodyňky, která by si nepřála, aby vždy krásně vonělo a doslova zelo čistotou. Vždyť co může být horšího, než když vám přijde návštěva a zkonstatuje byť jen drobné nedostatky.

Lidé tak často úklidem a čištěním toalety tráví velké množství času, které je přitom zbytečné. Navíc pořizují ty nejdražší prostředky ve snaze zajistit čistotu. To ale také nemusí být nejlepší řešení, protože prostředky z drogerie sice mohou být účinné, ale jsou také plné chemie. V dnešní době si pro ně rovněž musíte sáhnout hlouběji do kapsy.

Čištění a provonění toalety podomácku

Tak proč nezajistit čistotu toalety jednoduchým, ekologickým a velmi levným způsobem? Vyrobte si doma speciální šumivé bombičky, které vám záchod nejen vyčistí, ale rovnou i provoní. Nejde o nic složitého, zvládne to opravdu každý.

Co budete potřebovat

  • 2 hrníčky jedlé sody
  • 1 hrníček kyseliny citronové
  • 10 kapek esenciálního oleje, který si sami vyberte
  • silikonové formičky
Foto: Shutterstock

Postup přípravy

Vezměte jedlou sodu a kyselinu citronovou a nasypte je do misky. Důkladně obsah promíchejte a postupně přidávejte kapkami zvolený esenciální olej. Skvěle se k tomuto účelu hodí třeba mátový, citronový nebo levandulový. Vyberte si sami, který vám voní nejvíce. Za stálého míchání přikapávejte olej, aby směs nevyschla.

Cílem je vytvořit takovou konzistenci směsi, aby s ní bylo možné manipulovat. Jakmile toho docílíte, směs natlačte do připravené silikonové formičky. Ideální k tomuto účelu jsou velmi malé formičky, které dříve sloužily třeba na pralinky. Nechte zaschnout po dobu alespoň 6 hodin.

Jak voňavé bombičky použít?

Je to velmi jednoduché. Když budete potřebovat toaletu vyčistit a provonět, vezměte jednu bombičku a vhoďte ji do mísy. Dojde k tomu, že kyselina citronová vytvoří ve vodě reakci s jedlou sodou. To zajistí vyčištění toalety od bakterií. Esenciální olej potom toaletu i celou koupelnu zaplaví vůní.

Pakliže vyjdeme z běžných cen za jedlou sodu, kyselinu citronovou a lahvičky esenciálního oleje, zjistíme, že jedna bombička či kapsle nás vyjde na necelé dvě koruny.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

A nestačilo by ten záchod pravidelně mýt?