Doma vedro, na dovolené pořád prší. Češi se bojí vyhozených peněz, počasí je letos zvláštní

Něco takového v řadě destinací v rámci Středozemního moře nepamatují. Sezóna by se měla pomalu rozjíždět do plných otáček, čemuž obvykle nahrává také krásné slunečné počasí. To se však nedostavilo, respektive si dává nečekanou přestávku.

Pořádné bouřky

V řadě dovolenkových destinací byl tento týden opravdu škaredý. Turisty překvapily prudké lijáky, bouřky a také zatažené nebe. Na plážích si toho tak příliš neužili a museli zůstávat na apartmánech či hotelových pokojích. Případně mohli vyrazit za nákupy, ovšem to si člověk od dovolené přeci jen nepředstavuje.

Například v Chorvatsku ještě na řadě míst panuje poměrně chladné počasí. Nejnižší teploty se pohybují od 11 do 16 stupňů, a jen někde se občas vyšplhají na příjemných pětadvacet. Od soboty do pondělí jsou potom na mnoha místech Chorvatska hlášeny silné bouřky.

Ani příští týden nebude v Chorvatsku kdovíjaký. Lijáky mají sice ustoupit, ovšem teploty budou maximálně kolem 24 stupňů a často má být pod mrakem.

Bouřky přitom zasáhly také Španělsko, Řecko, Itálii a dokonce i jinak velmi stabilní Turecko. Aby toho nebylo málo, pršelo rovněž v Tunisku. Snad jen Egypt zůstal příjemný, avšak tam mají zase být velká vedra dosahující 40 stupňů.

Foto: Shutterstock

Jak vyzrát na počasí

Čeští turisté tak letos nemají vůbec jistotu, že s termínem dovolené nešlápnou vedle. Ukazuje se, že počasí bude v tomto roce poněkud zvláštní, na což mají vliv mimo jiné fenomény jako El Niňo. Klidně se může stát, že v tuzemsku budou velká parna k padnutí, ale u moře lidé nebudou moci vyrazit na pláž.

Je pochopitelně těžké předvídat dopředu. Jednou z možností, jak tomu předcházet, je rezervace zájezdu nebo pobytu na poslední chvíli, kdy už bude předpověď jasnější.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments