Domácí inhalace vás v nemoci opět postaví na nohy

Při stále se opakujících zánětech nebo bolestech v oblasti plic, krku či nosu je vhodné přistoupit k inhalaci. Tímto procesem dostanete léčivou látku přímo k místu, které vyvolává obtíže a vám se tak výrazně uleví. I tato léčba vyžaduje pár základních pravidel, které je třeba respektovat. Pro vytvoření ideálních podmínek pro domácí inhalaci si přečtěte těchto pár základních kroků.

Co lze inhalovat?

Výběr základní ingredience záleží na konkrétním problému. Někdy pomůžou bylinky jako tymián nebo šalvěj ze zahrady, jindy mentol a poté lze hledat v lékárnách aromatické a léčivé oleje. Pokud trpíte na nachlazení, použijte středně velkou nádobu, nad kterou lze sklonit celou hlavu. Do ní vlijte vodu tak, aby zaplňovala polovinu nádoby. Pak už přichází samotné přidání léčivých ingrediencí. Nosní dutiny dokonale protáhne mořská sůl, kterou můžete doplnit o vonné oleje.

Průběh inhalace

Aby byla inhalace účinná, musí být prováděna opakovaně, alespoň každý den, v případě nemoci. Inhalovat lze jedenkrát či dvakrát denně, přibližně dvacet minut s mírně teplou vodou. Skloňte hlavu nad nádobu s teplou vodou a vybranými ingrediencemi, přikryjte ji pokrývkou, aby pára neunikala a pomalu se nadechujte ústy či nosem. Pokud potřebujete protáhnout nosní dutiny, věnujte se spíše nádechům nosem a výdechům ústy. Proces se snažte vnímat jako relaxační kúru a nechtějte ho uspěchat.

Vdechování páry nemusíte provádět jen v případě nemoci. Stejně dobře poslouží, pokud trpíte na astma, časté alergické záchvaty či si chcete jen posílit imunitu. V tomto případě postačí inhalovat jednou či dvakrát týdně. Nejlepším časem je pro inhalaci večer, kdy budete mít klid a tělo se dostatečně uvolní.

Kosmetické ošetření

Společně s léčivými účinky se dočkáte také kosmetického ošetření. Teplá pára vám nenásilně roztáhne póry a očistí obličej od drobných nečistot. Pokud se budete inhalaci věnovat častěji, kromě silného imunitního systému se budete pyšnit také nádhernou pletí.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments