Někteří zákazníci v obchodech se nechovají vůbec slušně

Současná doba není lehká pro nikoho, avšak někteří lidé se chovají opravdu nepřístojně. Bohužel je to často vidět na místech, kde se něco rozdává, případně prodává za sníženou cenu. Lidé zde pak neznají bratra a derou se o výhody za každou cenu. Jako kdyby šlo jen o to jediné.

U regálů je to ostré

Naposledy jsme toho byli svědky, když obchodní řetězec Lidl nabídl atraktivní akci na vajíčka, která se prodávala v balení 30 kusů za 99,90 korun. To je dnes velmi výhodná cena, protože vejce rychle zdražují. V akci však byly i další položky.

Server FinTag popsal, jak vše probíhalo v benešovském Lidlu, ovšem svědci z dalších prodejen hovořili o tom, že to bylo jako přes kopírák všude stejné.

Prodejna prý byla ještě před otevřením doslova obležena důchodci, kteří čekali, až se otevřou dveře, aby se mohli do obchodu rychle nahrnout. Nejde přitom o nic výjimečného, v pondělí a čtvrtek se to ve větší či menší míře opakuje každý týden. Začíná totiž akce a penzisté nechtějí přijít o možnost nakoupit o pár korun levněji.

Podle svědkyně však tentokrát překračovalo chování důchodců na prodejně veškeré hranice. Vráželi do sebe košíky, hlasitě se osočovali, nadávali si, rozčilovali a někteří byli připraveni se o vejce snad i poprat.

Foto: Shutterstock

Prodavačky dostávají zabrat

Schytaly to i prodavačky. Jedna žena na nebohou prodavačku křičela, aby jí vyndala z koše účtenku, kterou tam prý hodila. Prodavačka to nakonec udělala, ale paní si pak všimla, že svou účtenku už si dala do tašky. Jsou to přitom prý často lidé v důchodovém věku, kteří se v obchodech chovají neurvale.

Žena, která nepříjemné zážitky s důchodci v Lidlu popsala, nahlas popřemýšlela také o tom, zda to čeští penzisté berou za správný konec. Podle ní tráví mnozí z nich nákupy v nejrůznějších akcích spoustu času, který by mohli využít jinak. Třeba by si mohli najít brigádu nebo chovat slepice, které by jim daly vlastní vajíčka.

Slevy působí na důchodce jako obrovské lákadlo již tradičně. Dávalo to velký smysl v době, kdy byly penze nízké, avšak dnes se důchody rychle zvyšují. V průměru činí už více než 18 tisíc korun. To je více než mají mnozí zaměstnanci. Každý pochopitelně chce i tak ušetřit, ale musí to opravdu provázet takto vyostřené momenty?

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
40 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Ivana
Ivana
2 měsíců

To je pěkná kravina, když někdo pí še,že důchodci mají velké důchody.Já mám 11300 a manžel 17000 a dřeli jsme jak barevní

Renata
Renata
2 měsíců

Za t o můžeme poděkovat dnešní době a představitelům jako je Fiala a spol…..

Duchodce
Duchodce
2 měsíců

Důchodci mají víc než zaměstnanci?? Ale pokud vím tak průměrný plat je pres 40 000

Květa
2 měsíců

Připadá, že se teď na všech frontách vede kampaň proti důchodcům, že mají velké důchody,že se jim neustále zvyšují, skupují levné potraviny…. Není to napadání ,určité skupiny lidí?

Daniela
Daniela
2 měsíců

To není o důchodcích , ale povaze lidí.

Jindra
Jindra
2 měsíců

Většina důchodců má rozhodně míň než 18000 a pro zlevněné zboží je posílá někdo z příbuzných. No a když nechceš zklamat…..Ale je pravda že jsou mezi nimi kousky k pohledání!

Xavier
Xavier
2 měsíců
Reply to  Jindra

Když nechceš zklamat… to je chyba těch důchodců, jak si děti vychováš, takové je máš.

Marie
Marie
2 měsíců

V průměru!!Ale takový důchod valná většina nemá,

Šarka
Šarka
2 měsíců

Nevím ale myslím si že tam taky je ochranka ,která to má vše usměrňovat .Já tedy nevím ale když jsem já sloužila na obchodech tak jsme chodily po obchodech a hlídaly to .Jo vlastne ono to teď nejde ,jelikož tam hlídají vesměs taky důchodci že.

Petr
Petr
2 měsíců

Důchodci 18 000? Ten kdo psal tento článek žije mimo skutečné reality.

Petr
Petr
2 měsíců
Reply to  Petr

Jsme dva nemáme v průměru ani 15 tisíc do žádné fronty nechodím, ale v blnenském Lidlu jsem koupil vejce bez fronty.Jsme důchodci .

Monika
Monika
2 měsíců
Reply to  Petr

Soused se tuhle chlubil že má důchod 19600,ta jeho 17400.Najem a energie 13150 a zbytek mají na jídlo a stále rve že stát je nechá chcípnout hlady.A na to opravdu nevypada ani jeden!

Xavier
Xavier
2 měsíců
Reply to  Petr

Zdravotníci, hasiči, policajti, inženýři, management, makléři… těch profesí je požehnaně. Že to nemá jeřábník z depa? No a co? Chtěl být jeřábníkem, byl jeřábníkem. Jeho volba.

Abych nezapomněl, tak určitě zaměstnanci drah a řidiči.

Last edited 2 měsíců by Xavier
Daniela
Daniela
2 měsíců

Že starobní důchodci mají 18.000,- ???
Já jim rozumim,že nakupují v akcích,že si kvůli tomu i ráno přivstanou.
Ale zase je pravda,že se nemusejí chovat jako dobytek,i když….
Bohužel při dnešních cenách se tak nechovají jen důchodci !!!
Kolikrát jde nejen v Lidlu o život 😤
Sice s tím neurvalým chováním nesouhlasím,ale tahle pitomá doba nás k němu dovede pomalu asi všechny…
I když,já radši v uličce uhnu,než se nechat převálcovat…..

Marie Němcová
Marie Němcová
2 měsíců
Reply to  Daniela

Zdaleka nemám důchod 19000 pokud bych neměla manžela tak nemám ani na energie a to jsem celý život dělala závidí mi někdo 12600 zkuste s toho vyžít pracovat nemohu mám potíže se srdcem

Last edited 2 měsíců by Marie Němcová