Emma Smetana se opět vysmála lidem. Že kasíruje velké peníze od státu obhájila drzým způsobem

Z chování hvězdného páru, který tvoří Emma Smetana a Jordan Haj, je patrné, jak moc pohrdají běžným českým člověkem, který čas od času může zpochybnit jejich chování, obzvlášť má-li to důsledek na zátěž státního rozpočtu.

Státní pomoc šla na cestování

Jak už se dříve ukázalo, v pandemické době si Smetana s Hajem bezostyšně přišli pro státní podporu za to, že nemohli vystupovat. Pro každého z nich to byly přinejmenším desítky tisíc korun. Co na tom, že jejich další projekty běžely naplno a oni tak žádnou nouzí netrpěli. Proč si nepřilepšit? Lidi potom namíchlo i to, že krátce potom vyrazili na řadu týdnů na Bali a pak na další cesty. Ostatně, i to je důkazem, že nějaké existenční trable je netrápili. V té době si ostatně koupili byt za téměř dvacet milionů korun.

Tyto informace vypluly na povrch už před pár měsíci a Smetanová s Hajem na ně reagovali dosti popudlivě. Na svých sociálních sítí se pustili do Čechů za to, že prý neustále závidí a nic nepřejí. Jakoby jim nedocházelo, že obyčejní lidé řeší úplně jiné starosti a na pomoc třeba sami nedosáhli, přestože ji potřebovali.

Emma Smetana se k celé kauze teď vrátila v rozhovoru pro časopis Story. Kdo by ale čekal, že si posype hlavu popelem a zmíní něco ve smyslu, že takovou chybu už by nikdy neudělala, by byl na omylu. Naopak, arogance z jejího vyjádření přímo čiší.

Foto: Shutterstock

Na kauze ještě vydělala

Zpěvačka a moderátorka se nechala slyšet, že kauza z hlediska PR hraje v její prospěch. Podle ní se sice autoři článků, kteří na problém upozorňují, snaží především škodit, avšak v konečném důsledku propagují i práci uměleckého páru. Smetaně prý po zveřejnění přišly čtyři nové nabídky na instagramovou spolupráci. Už dříve se přitom nechala slyšet, že jen propagací na sociálních sítích vydělává stovky tisíc měsíčně.

Smetanu prý “dojalo” i zpoždění celé kauzy. Pomoc totiž čerpali už v roce 2020. Mnozí lidé se přitom domnívali, že tyto peníze využili na dovolenou v Thajsku, kterou si dopřáli před rokem. Jenže tak tomu nebylo. Peníze daňových poplatníků utratili už za dovolenou na Bali.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Maminka se zájmem o zdravý životní styl. Miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
1 měsíc

Proč myslíte, že toto je lež – nebo to víte přesně?
Vzpomínám si, že se tenkrát o tom dost psalo, pak všechno utichlo.