Žena zemřela den po přijetí do nemocnice. Zbytečně, lékař nepoznal rakovinu a léčil jí něco jiného

Sedmadvacetiletá žena zemřela zcela zbytečně poté, co její lékař nerozpoznal jasné příznaky rakoviny děložního čípku a zaměnil je za hormonální nerovnováhu, na kterou potom ženu léčil.

Lékař selhal na celé čáře

Žena jménem Porsche McGregor-Sims zemřela o čtyři měsíce poté, co jí lékař oznámil, že jsou její problémy hormonálního charakteru. Správnou diagnózu se dozvěděla až v nemocnici, kam se dostala již s obrovskými bolestmi. Úmrtí nastalo pouhý den poté. Koroner to popsal jako “jeden z nejsmutnějších případů, se kterými se setkal”.

Za smrt nadějné modelky McGregor-Sims se teď omluvil NHS Trust, což je sdružení seskupující britské veřejné nemocnice. Šlo zjevně o důsledek špatné diagnózy, kterou vyslovil gynekolog Peter Schlesinger.

Když dívka navštívila se svými problémy jeho ordinaci, dozvěděla se, že jde pravděpodobně o vedlejší efekt toho, že přestala brát antikoncepci, případně syndrom dráždivého střeva.

Je velmi zvláštní, že doktor typické symptomy rakoviny děložního čípku, které zahrnovaly i krvácení při sexu, nerozpoznal. Jde přitom o onemocnění, které mladé ženy postihuje poměrně často a také proto jsou vyzývány k tomu, aby při podezření navštívily svého gynekologa. Porsche McGregor-Sims se v tomto ohledu zachovala ukázkově, selhal však doktor.

Foto: Shutterstock

Nebyla správně vyšetřena

Za svého kolegu se omluvila lékařka Claire Burton. “Kdyby ji hned napoprvé fyzicky vyšetřil, mohla být odeslána na kolposkopické vyšetření, kde by byla stanovena diagnóza,” uvedla doktorka. “Ráda bych vyjádřila soustrast rodině Porsche a jejím přátelům a omluvila se za péči, které se jí tady dostalo.

Celý případ měl ještě předehru. Žena se k doktorovi dostala až v lednu, a to po měsících, kdy si stěžovala na bolest v podbřišku a další problémy. Pokud by byla vyšetřena včas a správně, mohlo jí to zachránit život.

Příběh je velmi tragický, protože Porsche McGregor-Sims se měla zanedlouho vdávat. Její rodina přitom do poslední chvíle netušila, že se s ní děje něco vážného, a tak na její odchod nebyla vůbec připravena.

Foto: Shutterstock, zdroj: The Sun

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments