Francouzská elegance: legenda jménem Lancôme

Stačí si to říct nahlas. Lancôme. Cítíte, jak se exotické a zároveň něžné slůvko ladně převaluje na jazyku? Tahle značka je právě taková, jak zní. Stala se základem francouzské elegance a dobrého vkusu. Řekneme vám, jak to všechno začalo.

Zakladatel značky Lancôme Armand Petitjean toužil po celosvětovém uznání filozofie krásy a ženskosti à la française. Svůj sen začal realizovat až v 50 letech, tedy v době, kdy se mohl spolehnout na své bohaté životní zkušenosti. Byl obchodníkem, v první světové válce si vyzkoušel vojenskou službu, úspěšnou kariéru vybudoval v diplomacii (říká se, že za úspěchy v této oblasti mu byla nabídnuta jedna z ministerských pozic ve Francii) a působil také coby ředitel ve velké kosmetické společnosti. Lancôme byl logickým pokračováním cesty. 

Proč vůbec název Lancôme? Traduje se, že jméno vzniklo díky malému hradu Le Château De Lancosme nedaleko města Châteauroux. Někdejší honosné sídlo bylo zarostlé planými růžemi, které se později staly symbolem značky Lancôme. Charakteristické logo v podobě zlaté růže se na flakoncích a lahvičkách kosmetických produktů značky nachází dodnes. 

Francouzská značka Lancôme byla založena v roce 1935. Vše začala pětice parfémů: Conquête, Kypre, Tropiques, Bocages a Tendre Nuit. Parfémy značky byly vysoko ceněny, a proto se Petitjean rozhodl pokračovat v kosmetickém průmyslu. 

V roce 1936 následovala řada pleťové kosmetiky Nutrix, která je velmi populární dodnes. V té době už Petitjean začal pracovat na nových výrobcích, které měly ženám po celém světě propůjčit francouzské kouzlo. A tak vznikla dekorativní kosmetika značky Lancôme. 

Petitjean začal rtěnkou. Ne nadarmo: pomocí tohoto kosmetického produktu můžete změnit svůj vzhled jedním tahem. Značka Lancôme představila kolekci rtěnek: Clé de Coquette, Menestrel, Longue Vue. Kvalitní rtěnky získaly světovou popularitu díky své vysoké kvalitě: měkká, lehká a pohodlná struktura, sytá barva, jednoduchá aplikace, přirozeně vypadající vzhled a příjemná, jemná vůně. Petitjean proměnil rtěnky ve skutečný módní doplněk, který se stal symbolem svůdnosti, vášně a elegance. 

Roky plynuly a značka Lancôme představila zákazníkům svou první řasenku – Lancômatique. Světlo světa spatřila na jaře 1967. Další kosmetické přípravky, řady a kolekce následovaly v rychlém sledu. Například na konci 80. let se objevila řasenka Keracils s léčivým složením, která řasy obnovovala a na začátku 90.let byla na trh uvedena řasenka Définicils, která řasy dokonalé oddělovala. 

V roce 1955 značka uvedla na trh řadu pečující kosmetiky Océan na bázi řas a mořské vody. Řada Crème Absolue s rostlinnými extrakty se objevila o deset let později. A v roce 2009 značka vytvořila Génifique, která uspokojuje potřeby pleti ovlivněné stárnutím.