Hoďte zmuchlaný alobal do pračky. Neuvěříte, jaké věci dokáže

Většina lidí používá alobal neboli hliníkovou fólii zejména v kuchyni. Balí do něj jídlo, případně ho využívají k pečení a grilování. Ovšem alobal má celou řadu dalších využití, o kterých už se tolik neví a která jsou přitom více než užitečná. Představuje skvělého pomocníka například v praní prádla nebo čištění domácnosti.

Alobal na praní

Pokud si kladete otázku, jak by vám mohl alobal pomoci při praní prádla, je to docela jednoduché. Nemyslete si, že by vám prádlo snad nějakým zázračným způsobem vybělil. Přesto je více než nápomocný. Dejte do pračky zmačkanou kuličku alobalu a zabráníte tak produkci elektrostatické elektřiny. To povede k tomu, že po vyprání nebudete mít na prádle prakticky žádné žmolky či nečistoty. Skvělé je to hlavně při praní tmavého prádla, svetrů či punčocháčů.

Podobným způsobem vám může alobalová kulička pomoci při sušení prádla v sušičce. Použití alobalu zkrátí také dobu sušení.

Foto: Shutterstock

Jak udělat kuličku z alobalu

Inu, na tom není vůbec nic složitého. Pro optimální výsledek je třeba použít několik kuliček alobalu. Vezměte tedy alobalovou roli a nastříhejte z ní tři dlouhé pruhy, které pak zmačkejte. Dejte si záležet, protože kuličku je třeba vyhladit tak, aby neměla žádné ostré hrany.

Měla by být také velmi natlakovaná, aby se alobal nerozmotal. V průměru by měla mít přibližně šest centimetrů, tedy poměrně dost. Jak už jsme řekli, jedna třímetrová role alobalu stačí na tři takové koule. To stačí pro praní prádla. V případě použití v sušičce ale potřebujeme kuliček pět.

To je docela značná spotřeba, avšak vězte, že pokud kuličky vytvoříte skutečně poctivě a dokonale je zmačkáte, můžete je používat opakovaně. Je to také potřeba, aby nedošlo k poškození prádla, například ostrou hranou.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments