Lidl prodával něco hrozného. Okamžitě to vyhoďte. Takhle to vypadalo, lidé to kupovali ve velkém

Nákup potravin může přinést velké nepříjemnosti. V případě, že výrobce nedodrží správné postupy, případně je s produktem špatně nakládáno, může to snadno způsobit velké problémy. Státní zemědělská a potravinářská inspekce v prodejnách potravin, a to i těch největších, neustále nachází pochybení.

Opravdu zkažené

Tentokrát se tak stalo v Lidlu, kde jsou problémy poměrně časté. V minulém roce zde byl několikrát záchyt potravin nesplňující deklarovanou kvalitu, a to poměrně výrazným způsobem. Tentokrát je problém jiného rázu. SZPI totiž konstatovala nález zkažené potraviny, což není vůbec nic hezkého.

Nešlo o nic menšího než o oblíbenou Budapešťskou pomazánku od oblíbené společnosti Tudlee, která se specializuje na výrobu rostlinných produktů. Tento konkrétní výrobek byl nalezen v prodejně Lidlu v Hodoníně, avšak není vyloučeno, že jde o širší problém a kažení se tak může vyskytnout i jinde.

Inspektoři SZPI si na první pohled všimli, že budapešťská pomazánka má podezřele nafouknutý obal. Když vzali výrobek do ruky, na stěnách balení si všimli viditelných bublinek. Tedy neklamného znaku, že v dané potravině už dochází k procesu kvašení. V takovém případě ji nelze považovat za bezpečnou.

Budapešťská pomazánka v Lidlu byla jednoznačně zkažená. / Foto: Potraviny na pranýři

Zkontrolujte si pomazánku

Inspektoři nicméně konstatovali, že nenalezli pochybení ve způsobu skladování této potraviny. Problém nebyl ani v tom, že by se prodávala po datu použitelnosti. Každopádně tedy byla zkažená a nesmí se proto požívat.

Pakliže máte tuto pomazánku doma již koupenou, doporučujeme velmi zevrubnou prohlídku, zda rovněž nejeví známky kažení. Mohlo by se jednat o větší problém ve výrobě dané várky, kdy třeba nebyl dodržen přesný postup. Pakliže máte sebemenší pochybnosti o kvalitě, raději pomazánku vyhoďte.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lenka
Lenka
1 rok

U mléčných výrobků to není tak neobvyklé. Copak se vám to nikdy nestalo? Mně i u balkánského sýru nebo eidamu, budapešťskou pomazánku nekupuji, zkušenost nemám. Vždy při nákupu kontroluji, jestli není nafouklý obal. Bohužel občas se to projeví až po pár dnech doma v lednici a to se při převozu snažím držet výrobky v chladu.

Jan
Jan
1 rok

Je to odpovědnost státu který se tváří jako že se nic nestalo.Kontrola je na úrovni Afriky a sankce legrační.Nejvetsi pokutu by měla dostat ČOI protože nechrání své obyvatele

J.Zika
J.Zika
1 rok

Kde to jsme?Vse drahé,v Lidlu obzvláště a ještě zkažené.

Jan Honzík
Jan Honzík
1 rok

No tak tohle už vážně není sranda, zjevně došlo k pochybení u samotného výrobce, přesně tyhle pomazánky a saláty v Lidlu kupuji, veganské výrobky mi jsou velmi sympatické a velmi rád je jejich nákupem podporuji, ač čistý vegan nejsem, naštěstí jsem s nimi nikdy neměl žádný problém, od teď je ale budu pečlivěji kontrolovat, děkuji vám za informaci