3 důvody, proč užívat kolagen na pleť: Pružnost, zdraví a méně vrásek

Kolagen přispívá mladistvému vzhledu pleti

V lidském těle existuje látka, kterou lze směle označit jako elixír mládí. Je jím kolagen. Pomáhá udržovat mladistvý vzhled pokožky celého těla. Má ale jednu nevýhodu: zhruba od třiceti let se jeho tvorba postupně snižuje a objevují se tak první známky stárnutí. Naštěstí jej lze tělu doplnit a prodloužit si tak mladistvý vzhled.

Nejčastěji je kolagen spojován s klouby a pohybovým aparátem obecně. Proto se přidává do doplňků stravy určených zejména pro seniory. Doplňky stravy s kolagenem je ale doporučeno začít užívat dříve i vzhledem k jeho omlazujícím účinkům na pleť.

1. Zpomaluje stárnutí

Ubývání kolagenu v těle poznáte podle výskytu prvních vrásek. Extra přísunem této látky jejich tvorbu můžete viditelně zpomalit a hlubší vrásky se dokonce mohou začít vyhlazovat. Pleť je pevnější, zdravější a vrátí se jí mladistvá svěžest.

2. Obnovuje pružnost

Lidskou kůži z velké části tvoří právě kolagen, který mimo jiné podporuje produkci důležitých proteinů. Třeba elastinu, což je protein nezbytný pro pevnější a pružnější pokožku.

3. Zlepšuje kvalitu pleti

Vedlejším efektem užívání kolagenu bývá výrazně lepší kvalita pleti. Napomáhá zmírnit viditelnost nejen vrásek, ale také různých nedostatků. Zlepšuje hojení jizviček po akné, a pozitivní efekt lze pozorovat rovněž u suché a citlivé pokožky se sklonem k tvorbě ekzémů.

Kolagen v prášku se oproti kolagenovým kosmetickým produktům užívá jako doplněk stravy a může tak podpořit mladistvý vzhled pleti zevnitř. Collagen Skin Booster obsahuje bioaktivní peptidy Verisol, které prokazatelně napomáhají vypínat pokožku a zmírňují výskyt hlubších vrásek. Díky jahodovo-citrónové příchuti navíc skvěle chutná. Zakoupit jej můžete v rámci oficiální distributorské sítě Herbalife Nutrition.

Zkuste i vy kolagenové doplňky stravy a poznejte sami, jak moc se zlepší vzhled a kvalita vaší pleti.