Jak se ubránit cukrovce? Lékař ukázal trik, který by měl znát každý

Cukrovka bohužel stále patří mezi podceňované nemoci. Mnohem více se obáváme jiných s představou, že diabetes dnes už přeci nepředstavuje kdovíjakou hrozbu. Je pravdou, že kompenzace tohoto stavu je stále účinnější a především umělý inzulin se stal obrovskou pomocí, která diabetikům doslova změnila život. To ale neznamená, že by bylo možné tuto nemoc vyléčit. A v některých případech může způsobit značné komplikace.

Jak se ubránit cukrovce

V ideálním případě bychom se tak měli snažit, abychom cukrovkou nikdy neonemocněli, protože jde o jednosměrnou jízdenku. Jakmile se v těle poškodí produkce inzulinu, případně schopnost jeho vstřebávání, už to nelze opravit.

V případě cukrovky více než u jiných nemocí přitom platí, že ji můžeme ovlivnit životosprávou. Lékař Hussain Abdeh ze společnosti Medicine Direct teď prozradil trik, který působí jako velmi účinná prevence diabetu druhého typu. Jde o příjem dostatečného množství vody každý den, který pomůže ledvinám odplavit přebytečný cukr prostřednictvím moči.

To může pomoci snížit váš krevní cukr, když je velmi vysoký. Studie také ukázaly, že lidé, kteří pijí dostatek vody, mají menší pravděpodobnost vysoké hladiny cukru v krvi,” uvedl lékař.

Foto: Shutterstock

Nezapomínejte na cvičení

To ale není vše. Podle lékaře je významným pomocníkem v boji proti cukrovce také cvičení. To totiž zvyšuje citlivost vůči inzulinu, což znamená, že buňky v těle mohou cukr využít efektivněji. “Pokud cvičíte, vaše svaly jsou schopny přetvořit krevní cukr v energii,” uvedl Abdeh.

Ultimativní radou tedy je, abyste dostatečně hydratovali své tělo a pravidelně cvičili. Do toho byste si měli odpustit potraviny s vysokým glykemickým indexem, které riziko cukrovky zvyšují.

Když už máte podezření na cukrovku, vězte, že se může projevit celou řadou symptomů. Jedním z těch nejrozšířenějších je ovocný zápach v dechu, který je způsoben vysokou hladinou ketonů v těle. Můžete mí také pocit sucha v ústech a zažívat extrémní žízeň. Projevit se může i časté močení.

Foto: Shutterstock, zdroj: Express

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments