Jak snadno a rychle vyčistit indukční desku. Je na to rychlý trik

Povrch indukční desky nesnese abrazivní prostředky a používání drátěnek či houbiček při čištění. Víte, čím indukční desku čistit, abyste ji nepoškodili a byla lesklá a čistá? Přinášíme vám pár tipů, které můžete použít místo čističů na indukční desky.

Jak vyčistit indukční desku

Před mytím varnou desku vždy vypněte a nechte ji vychladnout. Indukční desku stačí setřít vlhkým hadříkem nebo jemnou houbičkou. Pokud se vám na ní časem vytvořily odolnější skvrny, připáleniny a usazeniny, kromě pár kapek saponátu s vodou potřebujete i další finty. Dejte si pozor na drsnější stranu houbičky a raději ji nepoužívejte. Indukční desku nedrhněte ani drátěnkou a nepoužívejte abrazivní prostředky. Čistící přípravky nepoužívejte ani na popisky na desce, ať se nepoškodí.

Ocet vyčistí i varnou desku

Zaschlé vrstvy a odolnější skvrny očistěte octem v kombinaci se švédskou utěrkou, která se používá jen mírně navlhčená a bez saponátů a jiných pěnících přípravků. Ocet je jeden z účinných, ekologických a levných způsobů, jak důkladně očistit indukční desku a nezatížit životní prostředí nebo naše zdraví. Můžete jej nahradit i citronovou šťávou, čistým alkoholem nebo vodou z vaření rýže, která pohltí veškerou mastnotu. Pokud zrovna rýži nevaříte, zkuste použít trochu zubní pasty.

Foto: Shutterstock

Indukční desku vyleštěte i vlhčeným ubrouskem

Překvapivě skvěle fungují i klasické vlhčené ubrousky. Dají se používat třeba jako jednorázové prachovky, nebo na čištění indukční desky. Jsou levné a účinně očistí hladkou varnou desku, lesklé povrchy v kuchyni či obývacím pokoji. Hodí se na očištění televize, skla na konferenčním stolku i skvrn na sedačce, křesle či koberci. Pokud je používáte jen občas, jsou skvělými pomocníky.

Vlhčené ubrousky a ekologie

Nikdy je však nesplachujte do toalety, jinak se vám odpad ucpe. Z ekologického hlediska nejsou moc šetrné k planetě. Většina tříděného odpadu do různých popelnic se i tak musí třídit ručně a tuto práci moc lidí dělat nechce. Vlhčené ubrousky jsou docela problém. Hromadí se nasáknuté vodou na skládkách. Aby se daly zlikvidovat ve spalovně, musí se nejprve vysušit, což je energeticky a finančně náročné.

Foto: Shutterstock, zdroj: kitchenbar.net

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Konopásek
Martin Konopásek
2 let

Jako vážně??? Čemu by jako mělo vadit to že je to sklo poškrábáný??? Ta deska bude fungovat i když mezi deskou a hrncem bude papír protože je to INDUKCE!!!
A s těma vlhčenejma ubrouskama souhlasím na 100%. Každýmu kdo je hází do záchoda bych napařil týden práce na ČOV!!!