Jezte jeden stroužek česneku denně. Překvapí vás, co to udělá s vaším tělem

Česnek by se měl stát běžnou součástí našeho jídelníčku, když ho začnete jíst denně, projeví se to na silnější imunitě i pevném zdraví. Má ale mnohem více předností, jak upozorňuje web Healthline.

Na česnek by si měli dát pozor ti, co je trápí problémy se žaludkem a žlučníkem, nebo berou léky na ředění krve, protože česnek může zvýšit nežádoucím způsobem jejich účinek. Ostatní si však mohou dopřát jeden stroužek čerstvého česneku denně. To plně stačí, abyste čerpali veškeré jeho benefity.

Lepší imunita

Asi 100 ze známých 400 zdraví prospěšných látek tvoří sirné sloučeniny působící jako přírodní antibiotika, která ničí řadu bakterií, virů a plísní. Vitamin A podporuje zdravý zrak. Vitaminy skupiny B slouží pro správný metabolismus, pomáhají proti únavě a při zánětlivých onemocnění nervů. Vitamin C je antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před stresem a slouží jako prevence před nachlazením a nemocemi.

Podpora mozku, paměti i soustředění

Pokud začnete jíst stroužek česneku denně, budete méně unavení, soustředěnější, bystřejší, kreativnější, výkonnější a energičtější. Česnek vyživuje a chrání mozkové buňky před degenerací. Obsahuje allicin pro lepší prokrvení a okysličení mozku.

Foto: Shutterstock

Silné srdce a cévy

Při pravidelné konzumaci stroužku česneku denně se sníží krevní tlak. Zpomalí se progrese aterosklerózy a dá se zvrátit i její počáteční stadium. Česnek je prevencí srdečně-cévních chorob. Snižuje množství nezdravého LDL cholesterolu v krvi až o 15 %. Rozšiřuje průchodnost cév a zlepšuje krevní oběh. Rozpouští bílkoviny, díky nimž vznikají sraženiny v krvi a je vhodnou prevencí proti mrtvici či infarktu.

Přírodní detoxikační kúra

Česnek je vhodná detoxikační potravina. Čistí naši krev od tuků a vnitřní orgány od nečistot. Obsahuje esenciální aminokyseliny metionin a cystein, které spolehlivě ochrání játra. Pomáhají mu produkovat žluč, která odstraňuje z těla škodlivé toxiny.

Snazší shazování kilogramů

Česnek detoxikuje střevní sliznici, pomáhá správnému trávení a proti průjmu. Správná funkce trávicího systému je zásadní při hubnutí. Česnek uvolňuje v těle stresový hormon noradrenalin ovlivňující spalování tuků, a proto snadněji zhubnete.  

Foto: Shutterstock

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments