Jídlo, které spálí tuky v průběhu spánku. Dejte si tyto chutné potraviny na dobrou noc

Rafinované sacharidy a škroby, jako je chléb a rýže, umí potěšit chuťové buňky. A to už ani není řeč o sladkých pamlscích s nízkým obsahem vlákniny a vysokým obsahem cukru. Přestože po nich většina lidí sáhne právě ve večerních hodinách, právě tehdy by měla být tabu.

Přesto odborníci tvrdí, že není dobré jít spát s prázdným žaludkem. Třeba je však sáhnout po občerstvení, které vás zaplní a nejlépe má ještě další benefity. Zatímco vy budete spát, vaše tělo bude hubnout.

Potraviny urychlující hubnutí

Jedna studie z Florida State University publikovaná v časopise British Journal of Nutrition v roce 2018 zjistila, že konzumace 30 gramů bílkovin asi 30 minut před spaním může mít pozitivní vliv na metabolismus. Jde o první výzkum, který prozkoumal působení bílkovin v celých potravinách, nikoli v proteinových koktejlech a jiných doplňcích, jak tomu bylo v předchozích studiích.

Nejlepším jídlem před spaním je tvaroh. Ne každý je však jeho fanouškem. Naštěstí, k dispozici je mnoho dalších potravin s obsahem bílkovin, které odborníci na výživu schvalují ke konzumaci ve večerních hodinách. 

Dejte přednost libovým bílkovinám, jako je kuřecí maso, pečené hovězí maso, tofu, vařená vejce nebo malá hrst mandlí 30 minut před spánkem, abyste si udrželi pocit sytosti po celou noc,“ navrhuje Bridgette Ageeová, registrovaná zdravotní sestra z Kalifornie, která se studie nezúčastnila. “Tyto potraviny dodají energii potřebnou pro metabolismus, a tím zvýší vaše úsilí při hubnutí.

Mandle a vlašské ořechy jsou jedny z nejzdravějších ořechů a mohou být obzvlášť dobrým tipem pro lidi, kteří trpí nesnášenlivostí laktózy, vegany nebo ty, kteří z nějakého důvodu nechtějí mléčné výrobky. Ořechy mají obecně vysoký obsah dobrých tuků a jsou dobrým zdrojem bílkovin a živin, jako jsou vitamín E, selen a hořčík. Je ale třeba si dávat pozor na množství – vhodná je hrst ořechů, ne více.

Foto: Shutterstock

Nejezte tolik kalorií

Pokud mléčné výrobky pro vás nejsou problémem, měli byste zvážit mozzarelové tyčinky. Mají kolem 100 kalorií a toto malé občerstvení také poskytne šest gramů bílkovin s pouhým jedním gramem sacharidů, jakož i vápník a vitamín D. 

Ruku na srdce. Již téměř každý ví, že skutečným klíčem k hubnutí je snížení příjmu kalorií. Zbavení se nezdravého občerstvení je významnou součástí cesty za zdravým a štíhlým tělem a k tomu jde ruku v ruce dobré plánování. 

Foto: Shutterstock, zdroje: British Journal of Nutrition, Thehealthy.com

Autor: Anna Štěpánková

Maminka se zájmem o zdravý životní styl. Miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments