Je jízda na skateboardu či snowboardu pouze pro mladé?

Většina lidí si myslí, že jízda na prkně (ať už na skateboardu nebo na snowboardu) patří jen mladé generaci. Jen málokdo by prohlásil, že si na skate může hrdě stoupnout člověk starší třeba pětatřiceti let – někdo by o něm byl dokonce schopný prohlásit, že je to blázen. Stejně tak se mezi lidmi traduje myšlenka, že snowboard patří mládeži a starším generacím náleží jezdit na lyžích.

Je to ale vůbec pravda?

Skateboarding a snowboarding – sporty, které neomezují věkem

Pohráváte si s myšlenkou, jestli tyto dva sporty skutečně náleží jen mladým lidem, kdežto starší generaci si musí tzv. nechat zajít chuť? My v tom máme jasno – ani jeden z nich věkem neomezuje a to je super! Proto je na místě zahodit za hlavu veškeré předsudky, protože na prkno (ať už na sníh nebo na kolečkách) se může postavit prakticky kdokoli, kdo si na to troufne.

A je jedno, jestli to bude muž či žena. Nezáleží ani na věku.

Začít můžete v kterémkoli věku

Představovali jste si někdy sami sebe, jak se hrdě odrazíte a vyjedete do ulic na skateboardu? Nebo jste se zamysleli nad tím, jak na zasněženém kopci zvládnete perfektní jízdu na snowboardu? A co vám bránilo v tom, abyste to zkusili?

Jak na skateboardu, tak na snowboardu, se můžete naučit v kterémkoli věku. Jasně, čím starší budete, tím složitější to bude. Ale kdo se nevzdá, ten to zvládne!

Jak zvládnout začátky?

Ať už se rozhodnete pro skateboard nebo pro snowboard, v každém případě budete potřebovat správné vybavení. Pořídit ho můžete ve specializovaných prodejnách nebo třeba na internetu – mrkněte do e-shopu Ambassadors.eu zaměřeného na vybavení, skate značkové oblečení a vše okolo.

Jakmile budete mít potřebné vybavení, základem všeho bude, naučit se správný postoj. Na internetu najdete mnoho naučných videí, ze kterých můžete základy krásně okoukat. Pak už to chce jen pilně trénovat a nevzdávat se, když to nepůjde hned.

Foto: Visualhunt

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments