Každodenní aktivity, které ničí šanci na čistou pleť. Přestaňte s nimi a zbavte se akné jednou provždy

Akné vás trápí tak dlouho, že jste vzdali veškerý boj? Možná děláte nevědomky chyby, které poškozují vaši pleť. Čemu se vyvarovat, aby vaše pleť zářila zdravím?

Akné netrápí jen pubescenty

Divoké období dospívání, kdy tělo prochází hormonální změnou, je provázeno také nepříjemnými pupínky. Akné se objevuje na mastnějších částech obličeje, ale i na tvářích. Zpravidla tento nepříjemný projev dospívání brzy odezní.

Jsou však osoby, které se akné nezbaví nikdy a pupínky je provází po celý život. Viníkem mohou být hormonální změny (období ovulace, menstruace, těhotenství, kojení, menopauza, porucha štítné žlázy aj.), stresové faktory, špatná životospráva ale také určité chyby v každodenních činnostech a špatné hygienické návyky. Čemu se vyhnout?

Neprojevujte náklonost

Kdo má sklony k akné, neměl by na potkání líbat tváře všech osob, které vítá. Prostý úsměv namísto polibku vás ochrání před pupínky. Němé tváři projevte náklonost pohlazením či pamlskem. Rozhodně se nenechte od domácích mazlíčků olizovat na tváři.

Telefon je semeništěm bakterií

Pravidelně si čistíte pleť, dáváte pleťovou masku, navštěvujete kosmetičku. A pak si k tváři přiložíte mobilní telefon. Kde všude byl? Prošel několik kabelek, batůžků, ležel na tisíci místech. Kdy jste ho naposledy desinfikovali? Pravidelně jej vyjměte z obalu, obal postříkejte desinfekcí a důkladně vymyjte. Telefon ošetřete vlhčeným desinfekčním ubrouskem.

Foto: Shutterstock

Špatná kosmetika

Pokud trpíte na akné, vyzkoušejte několik kosmetických řad. Nezapomeňte ani na vlasové šampóny a kondicionéry. Ti, co mají akné v linii vlasů a na ramenou zřejmě používají šampóny a kondicionéry se sulfáty a silikony. Volte kosmetiku přírodní. Pozornost věnujte i pracímu prášku a aviváži.

Dostatek odpočinku prospívá pleti

Nedostatek spánku a stres se okamžitě projeví na kvalitě pleti. Kdo má spánku nedostatek má dostatek kožních problémů. Naučte se relaxovat a vybudujte si spánkové rituály. Vaše pleť vám poděkuje.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments