Zlato nad inflaci

Když je sůl nad zlato, pak je zlato nad inflaci. Tomuto neoblíbenému ekonomickému jevu, který momentálně drtí i ty největší světové ekonomiky, totiž velmi dobře odolává.

Inflace se děsí celý svět. Způsobuje ji nadměrný objem peněz v ekonomice. Ne zrovna dobré vyhlídky momentálně mají Spojené státy Americké, do jejichž ekonomiky Joe Biden napumpoval několik bilionů dolarů. A ty se na růstu cen projeví velmi razantně. Není se co divit, že fiskálně-expanzivní politika amerického prezidenta děsí ekonomy celého světa. Včetně těch českých, byť ti zase české investory uklidňují sílící českou korunou, která má potenciál razantní vzestup cen zkroti

Investoři jsou v pozoru

To však nic nemění na faktu, že čeští investoři jsou v pozoru. Ti malí i korporátní. Kdo na to má, pořizuje si investiční nemovitosti. Upozorňujeme na větičku, kdo na to má. Pokud se hodně zadlužíte bance, ve výsledku vám investiční nemovitost moc nevydělá. Mnohem lépe pak uděláte, upřete-li svou pozornost na zlato.

Nemáte miliony? Nevadí!

K tomu, abyste své úspory ochránili před inflací, rozhodně nepotřebujete miliony. Jeden gram investičního zlatého slitku vás na e-shopu zlate-mince.cz vyjde na cenu okolo 1600 Kč. Rakouská investiční zlatá mince Wiener Philharmoniker o váze 1,25 uncí tu pak je k mání za 2253 Kč. Takovýchto vzácných skvostů ale na tomto e-shopu, jehož provozovatelem je renomovaný prodejce investičního zlata sídlící v pražském Obecním domě, najdete mnohem víc.

Dvě esa v rukávu

V nabídce spolu s investičními zlatými slitky a mincemi té nejvyšší ryzosti najdete i investiční stříbro, platinu a paládium. Tedy ty vůbec nejvzácnější drahé kovy, jejichž odbyt najdete po celém světě. Zlato ale ve srovnání s nimi má dvě esa v rukávu. V dlouhodobém horizontu si v první řadě drží svou stálou cenu. A ta je navíc oproštěna od DPH.

18 let na trhu s drahými kovy

Na zmíněných stránkách (zlate-mince.cz) také najdete průběžně aktualizovanou cenu zlata. Tu si neváhejte srovnat s nabídkami konkurence. Do vyhledávače zadejte pojem investiční zlato a porovnejte je s nabídkou tohoto tradičního prodejce. Ten mimochodem investiční zlato malým i korporátním dodavatelům prodává již 18 let. Během této doby se na trhu s drahými kovy tak etabloval, že je schopen svým klientům nabídnout ty nejlepší možné ceny. Tak jich využijte.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments