Kojenecká výživa má dnes špičkovou kvalitu

Loading...

Kojení může být pěkná věda. Jistě, mnohé šťastné matky žádné problémy nepoznají a pak se mohou divit, jak to, že to ostatním nejde. Příčin takzvané laktační krize, kdy se mléko netvoří, tvoří se ho málo nebo dítě nechce sát, může být ale mnoho. V dnešní době ale není důvod, aby něco takového zadělávalo na trauma matky, natožpak dítěte samotného. Na trhu je velké množství příkrmů a kojenecké výživy, z nichž si každý vybere tu, která bude jeho dítku vyhovovat.

V záplavě produktů ale může být přeci jen trochu obtížné vybírat, a tak se podívejme na menší přehled toho, co je vlastně k dispozici a co by se dětem mělo podávat.

Počáteční mléka

Jak už název napovídá, tato kojenecká mléka jsou určena pro děti od prvního dne narození, a to do čtvrtého až šestého měsíce života. Tato mléka jsou obvykle označena číslicí 1 a vyznačují se uzpůsobenou bílkovinou kravského mléka. Kromě bílkoviny obsahují tato mléka také cukry, zejména pak laktózu, tuky a jasně dané množství vitamínů.

Pokračovací mléka

Nejpozději od 6. měsíce života je třeba přejít na pokračovací mléka, která je vhodné doplňovat příkrmy. Ta už nezahrnují adaptovanou bílkovinu a kromě laktózy v nich nacházíme také sacharózu dodávající mléku nasládlou chuť. Tato kojenecká výživa bývá obvykle označena číslicí 2 a lze je podávat až do jednoho roku dítěte.

Batolecí mléka

Na obalu těchto výrobků určených pro výživu batolat nacházíme číslici 3. Podávat je můžeme dětem už od 10. měsíce. Obsahují mnoho vitamínů, minerálů, stopových prvků a dalších látek potřebných pro zdravý růst dítěte. Často už mají nějakou tu příchuť a stále obsahují menší množství bílkovin.

Kde nakupovat

V případě příkrmů, kojenecké výživy a dětské výživy se vždy vyplatí být dvojnásob opatrný. Rozhodně nedoporučujeme nakupovat od pokoutných přeprodejců, jakkoliv mohou nabízet lákavé ceny. Výživa by nemusela být čerstvá a dobře skladovaná. Naopak se obraťte k osvědčeným prodejcům, jako je například internetová lékárna Benu, odkud si zboží můžete nechat dovézt až do domu. Benu je také jedním z autorizovaných prodejců přední značky kojenecké výživy Hipp.

Mohlo by se vám líbit

Loading...

Komentujte

avatar
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na