Trápí vás suchá pleť? Změňte to hned teď

I vás trápí suchá kůže? Nejste v tom sama. Téměř každý třetí člověk má stejný problém. Zatímco některé z nás trpí zejména v zimě, jiné to trápí celoročně a stejně je to tak i s postiženými částmi. Poradíme vám, jak se s tím poprat.

Suchá pokožka na obličeji

I když o pleť na našem obličeji se obvykle staráme o trošku více než o zbytek těla, i zde se mohou vyskytnout problematické partie. Nejvíce ohroženy jsou zejména líce, čelo a nos. K svěží pleti vám může dopomoci dostatečná hydratace a také důsledná UV ochrana, a to i během zimních měsíců.

Popraskané rty

I vy bojujete s popraskanými rty? Stejný problém trápí během zimy snad každého. Může za to zejména chladný vzduch venku a naopak suchý a teplý v přetopených kancelářích. Mnohé z nás mají tendenci si rty olizovat, což však rty v konečném důsledku vysuší ještě více. V případě, že si líbání nechcete nechat až na léto, vsaďte na kvalitní balzámy na rty s přírodním včelím voskem, olivovým či kokosovým olejem nebo bambuckým máslem.

Náš tip: Chcete při nákupu kvalitních kosmetických přípravků ušetřit? Tak potom neváhejte při nákupu využívat slevové kupóny a kódy. Využít můžete například Douglas slevový kód či Sephora slevový kód, které, jak i mnohé další, naleznete na kupónovém webu Vasekupony.cz.

Když jsou problematické ruky

Existuje vůbec nějaká více namáhaná část těla, než jsou ruce? Asi ne, že? Pokožka na rukou je velmi citlivá a jemná, což má za následek její rychlé vysychání, vyskytnout se nejednou může i ekzém. Jak nejlépe ochráníte své ruce? Nejlepším řešením je příliš to nepřehánět s jejich hygienou. Mnohé čistící prostředky, ale i ty dezinfekční, jsou totiž nejednou příliš agresivní. Zkuste více používat krémy na ruce, který si aplikujte několikrát denně a na místě je i občasný peeling.

Vysušená pokožka hlavy a vlasy

V zimním období mnohé z nás trápí i vysušená pokožka hlavy a také vlasy. Mohou za to i některé produkty, které obsahují příliš mnoho chemických látek, které pokožku dráždí, a tím pádem i vysušují. Každodenní mytí vlasů, fénování či žehlení tomu také moc nepomáhá. Pokud máte podobný problém, zařaďte do vaší rutiny hydratační masky nebo kúry na vlasy, které stimulují krevní oběh.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments