Kontaktní čočky pro ženy

V dnešní době nám vrásky na čele oční vady nedělají. Naopak designové a módní kousky nalezneme i v optice. Z šedé myšky udělají stylové brýle svůdnou ikonu nebo dominantní intelektuálku. Naopak drsnějšímu typu žen mohou brýle pomoci zjemnit rysy obličeje. Možností je opravdu mnoho. Co ale mají dělat ženy, které nechtějí nebo nemohou nosit dioptrické brýle?

Další skvělou možností, jak vyřešit zdravotní potíže očí jsou kontaktní čočky. Na trhu naleznete celou škálu dioptrických i nedioptrických kontaktních čoček, které pomohou nejen vyřešit váš zdravotní stav, ale mohou změnit i váš celkový vzhled.

Jak si poradit s kontaktními čočkami a make-upem?

Celou řadu let mezi pacientkami putoval mýtus, že se s kontaktními čočkami líčit nesmí. V minulosti měly totiž ženy strach, že si líčením mohou poničit kontaktní čočky a tím i svůj zrak. Obávaly se také složitějšího odličování. A přitom stačí postupovat dle daných pravidel a líčení pro vás nemusí být tabu.

Nejprve si nasaďte čočky a poté aplikujte make-up

Základem je si nejprve vyčistit obličej čistícím tonikem nebo mlékem. Poté si důkladně umýt ruce mýdlem, vyjmout čočky z pouzdra a správně nasadit. Jakmile máte čočky na správném místě, je možné aplikovat kompletní líčení.

Nalíčit oči s kontaktními čočkami si žádá trochu zkušeností. Jestliže používáte k líčení tužku na oči, vždy ji aplikujte pod dolní řasy a nad horní řasy. Vyhnete se tak případnému zanešení oka úlomky z tužky. Řasenku aplikujte jemně a velmi šetrně. Na oční víčka před líčením aplikujte trochu make-upu nebo podkladové báze. Lépe přilnou na pokožku a nedostanou se tak do vašich očí.

Odlíčení očí

Jakmile se rozhodnete, že se budete odličovat, je důležité nejprve z očí vyndat kontaktní čočky a až poté se začít odličovat. Kontaktní čočky by se při odličování mohli vlivem odličovacích přípravků poškodit. Vždy používejte kosmetiku, které nevypršelo datum expirace, aby nedocházelo ke zbytečnému podráždění očí. Jestliže jsou vaše oči po odličování zarudlé, slzí nebo pálí, můžete být na konkrétní kosmetiku alergická. Pak je důležité vyzkoušet jinou značku kosmetiky. Ideálně zvolte hypoalergenní kosmetiku, která je šetrná a nezpůsobuje podráždění.

Pomocí kontaktních čoček můžete změnit nejen zdravotní stav, ale také váš vzhled

Ať už máte nebo nemáte oční vadu, můžete dokonale proměnit svůj vzhled díky barevným kontaktním čočkám. Dopřejte si uhrančivý a svůdný pohled. Je to tak snadné a pohodlné. S pomocí barevných kontaktních čoček můžete dokonale doladit celkovou vizáž. Jednoduše sladíte barvu svých očí s vaším aktuálním outfitem.

Moderní barevné kontaktní čočky jsou vyrobeny z pohodlného silikon-hydrogelu, který zajistí maximální pohodlí, hydrataci a prodyšnost. Nemusíte se tak bát žádného podráždění a zarudlých očí na konci vašeho dne.

Jaké vybrat kontaktní čočky a jejich barvu?

V případě, že chcete podtrhnout přirozenou barvu vašich očí, pak je důležité znát barevný typ vaší pleti a očí. Barva očí je dána, a tak jsme poněkud limitovány. Pomocí barevných kontaktních čoček můžeme dokonale rozzářit náš pohled nebo přizpůsobit barvu očí našemu aktuálnímu oblečení. Existuje celá řada barevných odstínů kontaktních čoček, ze kterých si pohodlně vyberete.

Barevné kontaktní čočky, které podtrhnou nebo lehce změní barvu vašich očí jsou tónovací. Vždy je vhodné vybírat barvu čoček, která je blízká přirozené barvě vašich očí. Na druhou stranu ženy, které mají světlé oči, si mohou změnit barvu očí i na tmavou, protože ji lépe barevné čočky překryjí než u očí přirozeně tmavých.

Naopak chcete-li zásadně změnit svůj vzhled a vytvořit ze sebe někoho zcela jiného, použijte krycí barevné čočky (např. Air Optix Colors). Tyto čočky obsahují několik barevných vrstev, díky tomu zcela změní nejen barvu vašich očí. Tyto čočky můžete také na trhu nalézt pod názvem crazy barevné čočky (např. Crazy Lens RX). Rázem se z vás stane žena s upíříma, kočičíma očima nebo někdo zcela jiný.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments