Kořenová zelenina pro zdraví, štíhlou linii i krásu

Kořenová zelenina, jako mrkev, celer nebo petržel se často podceňuje. Stojí ale za pozornost, protože kořenová zelenina má v sobě značnou sílu, především pro ženy.

Kořenová zelenina, tedy celer, mrkev, petržel, ale i červená řepa, jsou spojované s první, kořenovou čakrou. Energetické centrum mezi genitáliemi a konečníkem je v jogínském pohledu spojované s uzemněním, s nohami a chodily, kostmi, nehty, zuby, imunitním systémem, tlustým střevem a krevním oběhem. Kořenová zelenina na ně blahodárně působí. První čakra souvisí s Matkou Zemí a podporuje ženskost, pocit uzemnění a zakořenění v životě. Nevěříte na čakry a energie? Nevadí, čtěte dál!

Mrkev proti stárnutí

Mrkev čistí plíce tam, kde je zamořený vzduch, třeba smogem. Pomáhá i proti rakovině plic a při léčbě rakoviny děložního čípku. Posiluje náš zrak. Pravidelná konzumace mrkve na podzim a v zimě pomáhá k posílení imunity. Ženy ocení i její anti-age účinky. Betakaroten bývá také součástí krémů prosti stárnutí a můžete si vytvořit i domácí mrkvovou masku. Čerstvá, nastrouhaná mrkev se přikládá na jizvičky a rány, které hojí. Denní pití čerstvé šťávy z mrkve dodá pleti zářivý nádech.

Petržel jako afrodiziakum

Petržel je afrodiziakum používané již ve starém Římě. Gladiátoři jej konzumovali pro podporu síly a svalů. Podporuje imunitu, pročišťuje trávicí trakt a upravuje jeho funkce. Petržel je výborná do čerstvých šťáv. Kombinace červené řepy, petržele a pomeranče, je pro trávení dobrý životabudič. Sušená i čerstvá petržel pomáhá proti zapáchajícímu dechu. Stačí kousek sníst.

Celer při menstruaci a sexu

Bulva celeru nebo řapíkatý celer pomáhají posílit náš organismus. Jde o výbornou zásobárnu železa, které je doporučováno ženám, které hodně krvácejí při menstruaci a je vhodné i v šestinedělí. Muži ocení jeho afrodiziakální schopnosti a zvýšení sexuálních výkonů. V zimě celer prohřeje tělo, podpoří mozkovou aktivitu a podpoří imunitu. Celer je vhodný pro lidi, které trápí vysoký tlak a dokonce stejně jako mrkev posiluje i náš zrak. Kořenová zelenina je prostě úžasná, tak ji zařaďte do jídelníčku.

Červená řepa

Červená řepa obsahuje vitamíny B a C, karotenoidy, hořčík, draslík, křemík, sodík, selen, vápník, zinek, železo, kyselinu listovou, antioxidanty betain a betacyanin a stopové prvky cesium a rubidium. Působí jako prevence rakoviny, má detoxikační vlastnosti, napomáhá trávení, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje činnost mozku, zlepšuje prokrvení, má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, zpomaluje projevy stárnutí, zlepšuje stav pleti, bojuje proti lupům, posiluje kosti i zrak. Říká se o ní, že je to ta nejzdravější zelenina. Šťáva z červené řepy je hotový elixír mládí a zdraví.

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments