Krevní tlak klesne do pár hodin i bez léků. Lékaři doporučili potravinu, která to dokáže

Vysoký krevní tlak mají mnozí tendenci podceňovat, protože ho nikterak nepociťují. Dlouhodobě však tento stav tělo poškozuje, což může vést až k infarktu či mozkové mrtvici.

Sníží tlak do několika hodin

Naštěstí existují některá jídla, která dokáží vysoký krevní tlak snížit za velmi krátkou dobu, a to do 24 hodin. Pokud vám byla diagnostikována hypertenze nebo jen chcete snížit pravděpodobnost vysokého tlaku v budoucnosti, měli byste je zařadit do svého jídelníčku.

Jedna skupina zeleniny umí krevní tlak snížit v rámci několika hodin. Jde o zeleninu, která je bohatá na dusičnany. Pokud si dáte jednu porci takové zeleniny denně, měli byste tak dokázat držet krevní tlak pod kontrolou. Samozřejmě za předpokladu, že nemáte jiné přidružené onemocnění, které ho může zvyšovat.

A jaká zelenina je obzvlášť bohatá na dusičnany? Sáhněte po zelí, fenyklu, kapustě, salátu, špenátu nebo červené čepě.

Foto: Shutterstock

Zelenina nesmí v jídelníčku chybět

Zeleninu do svého jídelníčku můžete zařadit přirozenou a jednoduchou formou, a to prostřednictvím čerstvých salátů nebo prostě tak, že ji přidáte do svých oblíbených jídel.

Zelenina je navíc velmi málo kalorická a přispívá ke snížení hmotnosti, což je další faktor, který příznivě působí na vysoký krevní tlak, ale také na další problémy, které můžete mít.

Obecně platí, že při vysokém tlaku byste se měli vyhýbat zpracovaném a hodně soleným potravinám a naopak zařadit poctivá jídla. Pomůže také ovoce včetně banánů a kiwi, stejně jako různých lesních plodů. Pokud máte vysoký krevní tlak, měli byste také omezit konzumaci alkoholu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Express

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments