Které superpotraviny jsou nejlepší pro podporu imunity a zdraví?

Pod pojmem superpotraviny rozumíme zpracované i nezpracované potraviny, které mohou být prospěšné pro zdraví člověka. Obvykle totiž obsahují výjimečné množství vitamínů, antioxidantů, minerálních a dalších látek, které aktivně posilují imunitu a napomáhají správnému fungování obranyschopnosti organismu.

Které superpotraviny jsou pro naši imunitu nejprospěšnější?

Bobulovité ovoce

Mezi nejznámější druhy ovoce z této kategorie patří jahody, maliny, borůvky či například ostružiny. Vynikají vysokým podílem vitamínů, minerálních látek, vlákniny i antioxidantů, a navíc jsou schopny přispět ke snížení rizika srdečního onemocnění. Pozitivní vliv však mají také na naši imunitu a trávicí systém.

Zelený čaj

Čaje mají obecně mnoho zdravotních účinků. Zelený čaj obsahuje vysoké množství katechinu EGCG, což je přírodní antioxidant, který pomáhá chránit buňky před jejich poškozením. Kromě jeho pozitivního vlivu na zdraví a imunitu pomáhá také nabudit organismus a zjednodušit hubnutí.

Zázvor

Zázvor je kořen, který nám může pomoci s hubnutím, neboť zvyšuje termogenezi a snižuje hlad, snížením nevolnosti, úlevou od bolesti a podporou imunity. Zejména muži ocení jeho pozitivní vliv na hladinu testosteronu či tvorbu a pohyblivost spermií. Můžete ho přidat do jídla nebo pít ve formě čaje či shotu.

Kurkuma

Kurkuma neboli indický šafrán se nejčastěji využívá jako přísada při vaření. Svou funkci má však i v oblasti zdravého životního stylu. Obsahuje totiž látku kurkumin, která má silné antioxidační a protizánětlivé účinky. Studie prokázaly, že může být prospěšný pro kardiovaskulární systém.

Zelené řasy

Spirulina i chlorella jsou zelené řasy, které vynikají vysokým obsahem antioxidantů. V našem těle se snaží zabraňovat poškození buněk a tkání volnými radikály, zároveň však mohou pomoci zlepšit zdraví srdce a optimalizovat hladinu krevního cukru.

Mezi další superpotraviny, které rozhodně stojí za vyzkoušení, patří například psyllium, maca, či zelený ječmen. I když vám nemůžeme zaručit, že po jejich konzumaci budete stoprocentně zdraví, rozhodně obsahují prospěšné látky, pro které má smysl zařadit je do svého jídelníčku.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments