Lékař objevil chutný nápoj, který okamžitě nastartuje tělo a začne pálit tuk na břiše

Není tuk jako tuk. Zatímco trochu větší stehna a pozadí zase tolik nevadí, pokud se začnou tukové zásoby ukládat na břiše, měli byste s tím co nejrychleji začít něco dělat. Je totiž pravděpodobné, že pod viditelným tukovým polštářem se navíc tvoří nebezpečný viscerální tuk. Ten sám o sobě sice není vidět, ale obklopuje orgány a škodí jejich funkci.

Skvělé účinky málo známého čaje

V takovém případě je pochopitelně namístě změnit způsob stravování, aby byl o poznání odlehčenější, a také začít pravidelně cvičit. Pomoci si ale můžete také speciálními potravinami, které na spalování tuku cílí. Například jeden nepříliš známý nápoj.

Jde o čaj rooibos, který je znám především svou dřevinatou chutí. Vyrábí se tradičním způsobem, a to fermentací listů keře čajovce Kapského. Vědci teď zjistili, že aspalatin, který je aktivní složkou čajových listů, pomáhá snižovat stresové hormony, které spouští hlad a ukládání tuků.

Foto: Shutterstock

Bohatý na antioxidanty

Není žádná náhrada za zdravé stravování a spoustu pohybu, pokud jde o snížení váhy, ale čaj rooibos vám poskytne podporu navíc,” uvádí lékař Tim Bond z organizace Tea Advisory Panel. “Výzkum ukázal, že obsahuje sloučeninu zvanou aspalatin, která v laboratorních studií prokázala schopnost redukovat tuk, zrychlit metabolismus a blokovat tvorbu tukových buněk.

Rostlina, ze které se čaj vyrábí, je rovněž velmi bohatá na antioxidanty, zejména pak glutathion. Ten je velmi mocný a prokázal své účinky proti zánětům, toxinům, volným radikálům a patogenům.

Podle odborníků by už vypití jednoho či dvou šálků čaje rooibos za den mělo pomoci zabránit tvorbě nebezpečného břišního tuku a zároveň odbourávat ten stávající.

Výhodou je také to, že rooibos je přirozeně sladkým nápojem, do kterého není třeba přidávat žádné sladidlo či ochucovadlo. Můžete si tak dopřát velmi chutný nápoj bez kalorií, který navíc pomůže hubnout.

Foto: Shutterstock, zdroje: Research Gate, Express

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments