Lékař prozradil trik ve sprše, který dokáže snížit vysoký cholesterol. Uvolníte tak ucpané tepny a spálíte tuky

Existuje celá řada způsobů, jak snížit vysoký cholesterol. Nejčastěji se používají léky na předpis, ovšem pomoci si můžete také sami. Nejlépe tím, že změníte životosprávu. Začnete se více hýbat a konzumovat méně tučných potravin. Pokud však své snažení chcete ještě znásobit, můžete toho docílit různými triky. Lékař Hussain Abdeh ze společnosti MedicineDirect poradil například vychytávku se sprchou, která dokáže vylepšit kardiovaskulární zdraví.

Přínosný způsob sprchování

Když se shluky cholesterolového tuku přilepí na stěny tepen, způsobí to formace stále se nabalujícího plaku, který pak dříve či později nutně musí vést k takovému zúžení, které může přivodit infarkt či mozkovou mrtvici. Jednoduše proto, že krev nebude proudit tam, kam má, tedy zejména ke klíčovým orgánům, jež ji potřebují ke svému fungování.

Vědci již vypracovali studie, které tvrdí, že studená sprcha v ranních hodinách po probuzení vede k lepšímu fungování těla. Lidé v jejím důsledku pak například dýchají o poznání více hluboce, a tak snižují hladinu CO2 v krvi.

Foto: Shutterstock

Obrovský efekt pro tělo

Podle lékaře Abdeha ale studená sprcha funguje i dalším způsobem, který ochraňuje zdraví srdce. “Pokud si dáte studenou sprchu, zajistíte si lepší cirkulaci krevního oběhu,” uvádí doktor pro server Express. “Ve výsledku potom pocítíte nižší krevní tlak, což přispěje k vyčištění ucpaných tepen.

Funguje to vlastně jednoduše. Studená voda podporuje krev v zásobení orgánů, a tak působí preventivně na riziko vzniku srdečních problémů. Zlepší se také pumpování krve.

Aby toho nebylo málo, studená sprcha dokáže rovněž snížit úroveň škodlivého tuku v těle, a to tím, že donutí tělo zahřát se vlastním přičiněním. To je velmi efektivní startér organismu. A kromě jiného to opět vede ke snížení cholesterolu. “Tím, že budete pálit hnědý i bílý tuk, významně přispějete k redukci hladiny cholesterolu, protože ten je tvořen převážně tukem,” uvádí lékař.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline, Express

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
11 měsíců

Studená sprcha ráno po probuzení? Ne ne, to by byla moje smrt! Můj už tak nízký TK by klesl ještě níž a celý den bych se klepala jako ratlík.