Lékařka odhalila, co se stane, pokud se na měsíc vzdáte sladkého. Budou se dít velké věci

Sladké potraviny patří mezi nejoblíbenější a bohužel také mezi ty nejméně zdravé. Neustále slýcháme, že bychom se jim měli vyhýbat a pokud možno vůbec nekonzumovat. To se ale jednoduše radí, avšak hůře provádí. Aby se někdo nadobro vzdal sladkostí, to se vidí jen velmi zřídkakdy. Ovšem mnohem schůdnější cestou může být odepření si sladkého po dobu jednoho měsíce. Můžete to vzít jako experiment, co to udělá s vaším tělem. Výsledky vás pak možná přesvědčí, abyste sladkosti do budoucna přinejmenším významně omezili.

Cukr konzumujeme neustále

Cukr vás dělá otylými, ošklivými a starými,” uvádí dietoložka Brooke Alpert, která napsala knihu The Sugar Detox. “V minulých letech jsme přišli na to, že kvůli cukru máme nadváhu. Je to také nejčastější důvod srdečních chorob, negativně ovlivňuje kůži a způsobuje stárnutí.

Podle ní si mnozí lidé neuvědomují, že zdánlivě zdravá jídla jsou plná cukru. A že kvůli tomu v podstatě konzumují cukr od rána do večera.

Dobrou zprávou je, že detox od cukru si může dát doslova kdokoliv, aniž by šlo o člověka na cukru závislého. Pouze tím, že cukr odstraníte ze své stravy, najednou rychle zhubnete, budete se cítit lépe a navíc ještě lépe vypadat. “Neexistuje člověk, který by neměl prospěch z toho, že vyřadí cukry,” uvedl lékař Robert Lustig pro CNN.

Foto: Shutterstock

Co všechno se zlepší

Velký efekt má přitom už jen vyřazení cukru na pouhý jeden měsíc. Ovlivní to všechny části těla, od trávicího ústrojí po hormonální systém. Výrazného vylepšení dozná váš metabolismus, který bude fungovat mnohem lépe. Zbavíte se případné nespavosti, zhubnete bez větší námahy a obecně se vám zlepší kvalita života.

První tři dny byste se měli obejít bez čehokoliv sladkého, a to včetně ovoce. Měli byste si dávat pouze bílkoviny, zeleninu a zdravé tuky. Poté můžete zařadit jablko. “Čtvrtý den vám bude jablko připadat jako sladká pochoutka,” říká Alpert. “Zjistíte, že cibule je sladká. Mandle jsou sladké. Začnete znovu cítit přírodní cukr.

Pravdou je, že v závislosti na míře vaší závislosti na cukru můžete zejména v prvních dnech detoxu pociťovat abstinenční příznaky, jako je mozková mlha, únava nebo úzkost. “Pokud se cítíte špatně, zastavte se a dejte si kousek ovoce. Pokud ale vydržíte a budete dobře hydratováni, měli byste být schopni překonat cyklus vaší závislosti.

Foto: Shutterstock, zdroj: CNN

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments