Levné jídlo, které dokáže zmenšit břicho už za pár dní. Tuky pálí nečekaně rychle

Břišní tuk, odborně zvaný také viscerální tuk, patří mezi ty nejškodlivější v těle. A to z toho důvodu, že poškozuje nejdůležitější orgány. Dobrou zprávou je, že tohoto tuku se lze poměrně jednoduše zbavit. Pochopitelně je zapotřebí upravit jídelníček a pak také zařadit takové potraviny, které mají potenciál tuky odbourávat.

Rychlý nástup účinku

Pokud byste nechali zajít celou záležitost příliš daleko, tak velmi riskujete. V případě, že se tuk začne významně rozrůstat, může to způsobit velké zdravotní problémy, které sahají od srdečních chorob po cukrovku.

Podle výzkumu publikovaného v časopise Nutrients pomohou s redukcí nebezpečného tuku na břiše obyčejné fazole. Studie byla provedena na krysách a ukázalo se, že ty, které byly krmeny fazolemi, odbourávaly tuk výrazně rychleji. Efekt byl patrný už po několika dnech.

Běžné fazole mají specifické anti-obézní vlastnosti, které mohou zmírnit dopad obezity na chronické nemoci u jedinců, kteří už mají nadváhu nebo jsou obézní,” uvádějí vědci. “Potenciálně mohou zabránit nárůstu váhy zabráněním akumulace tuků.

Foto: Shutterstock

Bílkoviny vás udrží plnější

Fazole každopádně patří mezi zdravé pokrmy i z jiných hledisek. Jsou skvělým zdrojem bílkovin a vlákniny a neobsahují takřka žádné tuky. Dřívější studie navíc potvrdily, že bílkoviny samy o sobě redukují množství břišního tuku.

Bílkoviny mají komplexní chemickou strukturu, díky které je tělo neodbourává tak rychle. Pomalejší vyprazdňování žaludku způsobuje, že se cítíte delší dobu plnější a máte tak pod kontrolou příjem kalorií a v důsledku toho také břišní tuk.

Fazole jsou navíc vynikajícím základem nejrůznějších jídel. Můžete je připravovat na mnoho způsobů a jen tak se vám neomrzí.

Foto: Shutterstock, zdroje: National Library of Medicine, Express

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

A zapomněla jste uvést, kolik mají fazole kcal 😀
Jestliže tedy, jak uvádíte “bílkoviny samy o sobě redukují množství břišního tuku”, pak mi stejnou službu nejspíš prokáže i maso – a než chroustat několik dní jen fazole, budu se raději těch pár dní krmit jen masem a vejci – to mi půjde. Fazole nechám těm krysám…

Marty McCoy
Marty McCoy
2 let

Výborně. Budu jíst jako krysy. Fazole s párečkem, případně slaninkou a budu hubnout.