Menstruační kalíšky si získávají stále větší oblibu. Důvodů je hned několik

Menstruační vložky nebo tampony dnes představují ekologicky ne moc příznivé pomůcky. Proto se vyvíjejí produkty, které lze znovu použít. Menstruační kalíšky jsou vhodné pro ty ženy, které myslí na přírodu a chtějí ušetřit.

Menstruační kalíšky pro komfort a čistotu

Menstruační kalíšky jsou dnes velkým hitem z mnoha důvodů. Tím nejzásadnějším je zmíněná ekologičnost, jelikož kalíšek lze využít opakovaně. Navíc tedy nemusíte kupovat nové a nové prostředky, takže ušetříte. Pokud používáte vložky nebo tampony, vaše kůže a intimní partie jsou defacto stále ve styku s krví, v případě kalíšku ale menstruace nateče do něj. Pojďme si ukázat, jak se kalíšek používá. Silikonová nádobka je pružná, proto ji můžete „přeložit“ a komfortně umístit do pochvy. Tak se roztáhne, přizpůsobí se otvoru tak, aby neprotekla menstruace, jež do ní natéká. Kalíšek funguje na principu podtlaku, takže drží na svém místě. Podle kvality silikonu vydrží 5 až 15 let.

Jak se starat o menstruační kalíšek?

Menstruační kalíšek během vaší periody stačí vždy opláchnout. Jakmile ale měsíčky skončí, je potřeba jej sterilizovat vyvařením po dobu pěti minut nebo tabletami určenými ke sterilizaci. Kalíšek pak dejte do sáčku z bavlny, aby byla nádobka na menstruaci zcela hygienická pro další užití. Nemusíte se bát, že by na kalíšcích bylo něco složitého, zavádění si jen zpočátku trochu natrénujete. A vhodně vyberte velikost. Vyrábí se totiž několik typů, u nákupu rozhoduje věk, typ postavy a fakt, jestli jste již po porodu, nebo ne.

Také zvažte, jak silnou máte menstruaci. Pro vaši představu, menstruační kalíšek velikosti S/M je vhodný pro ženy, které ještě nerodily, je jim do 30 let a nemají silnou menstruaci. Kalíšek velikosti L/XL využijí ženy, které již rodily (přirozenou cestou) a jsou silnější. Využijí je nejspíš i dámy nad 30 let, a to i v případě, že nerodily, protože pánevní svalstvo není již tak pevné. Podívejte se na Alzu, kde je bohatý výběr těchto moderních pomůcek.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments