Na příjem kvalitních vitaminů se často zapomíná. Naučte se je správně užívat

Zdravý životní styl praktikuje dnes čím dál víc lidí, ovšem ne vždy dělají dobře pro své tělo. Často volí například nesprávné cviky, kupují si vitamíny, které možná ani nepotřebují. Jak vitamíny správně užívat?

Jaké vitamíny jsou prospěšné pro vaše tělo?

Ti, kteří se zajímají o zdravý životní styl a doplňky stravy, často sledují trendy v časopisech nebo na sociálních sítích. Bohužel to je někdy zavádějící, zejména na sociálních sítích, kdy influencery v jednu dobu zásobují výrobci stejných produktů. Takže vy najednou můžete mít pocit, že vitamín E je všemocný. Za půl roku se ve všech pádech skloňuje vitamín C. A tak to pokračuje v celé škále. Přitom člověk by si měl zvolit to, co jeho tělu chybí. Pokud budete jíst dostatek masa, nebudete muset doplňovat železo jako například vegetarián. Jak tedy poznáte, jaké vitamíny potřebujete vy? Nejsnazší cestou jsou prohlídky u lékaře, kde vám třeba z krevního rozboru zjistí, jakých vitamínů máte nedostatek. Anebo se u vás projeví nějaká nemoc, s níž souvisí nízká přítomnost určitého vitamínu ve stravě.

Je vitamín C všemocný?

Vyvážený poměr vitamínů je ideální pro naše tělo. Slouží ke správné funkci těla, regeneraci svalů i k optimální činnosti nervové soustavy. Abyste k takové harmonii došli, je tedy nejlepší poradit se s lékařem nebo nutričním specialistou. Vitamíny jsou pak dostupné v nejrůznějších formách. Nejjednodušší jsou tablety. Ovšem někdy je lepší užívat kapky nebo jiné tekuté přípravky. Jsou snadnější na polykání, můžete je dávkovat podle individuálních potřeb.

Co se týká vitamínů samotných, tak jich existuje celá řada, vyjmenujeme si základní. Vitamín A j ideální pro zdravé oči a pokožku, vitamíny skupiny B podpoří vaši nervovou soustavu a vitamín C je ideální na imunitu. Dnes je hojně skloňovaný a jeho účinky se využívají i v kosmetice. Vitamín D je skvělý na výživu kostí a kloubů. Vitamín E prospívá srdci a vitamín K je dobrý na zuby i kosti. Pokud vám nejen nějaký z těchto vitamínů chybí, mrkněte na Alzu, kde naleznete přípravky, které mohou vyřešit vaše potíže s bolavými klouby, nízkou obranyschopností a dalšími neduhy.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments