Náhle zkrachoval velký obchodní řetězec. Končí nehezky. Jeho prodejny převezme jiný

Mohlo by se zdát, že velké obchodní řetězce mají na českém trhu neotřesitelnou pozici. Vždyť prodávají to nejdůležitější, co lidé potřebují, a to jsou potraviny a další zboží každodenní spotřeby. Navíc teď v důsledku zdražování dokázaly navýšit své marže a podle některých odhadů počítají rekordní zisky. Češi totiž zatím nepřestali nakupovat.

Zhaslo se a bylo to

Podle všeho se to ale netýká všech obchodů, protože na některé už problémy plnou tíhou dopadly. Oblíbený britský řetězec Iceland v Česku tak doslova zkrachoval, protože už nedokázal plnit své závazky vůči svým dodavatelům a nasekal vysoké dluhy.

Takto divoký konec nastal zřejmě i kvůli tomu, že licenci na provoz obchodu britský Iceland před časem přenechal české společnosti, která to však neustála. Obchody měly problémy se zásobováním a lidé si začali stěžovat na nejrůznější věci.

Následně pak řetězec bez vysvětlení začal kolabovat. Některé prodejny zůstaly zavřené, v dalších se pouze vyprodávalo zboží a fungovat přestal také nedávno spuštěný eshop. Nakonec to dopadlo tak, že se ve všech prodejnách českého Icelandu prostě zhaslo a byl konec.

Foto: Shutterstock

Velmi rychlá expanze

Jak se ale ukazuje, některá místa jsou poměrně lukrativní, a tak je převezmou jiné řetězce. Například v Retail parku v pražských Štěrboholech otevřel před pár dny Penny Market. Stejný obchod převzal také prodejnu v Galerii Luka na Praze 5.

Právě Penny Market v poslední době velmi rychle expanduje a otevírá další a další prodejny. Ačkoliv tak možná ubylo značek obchodních řetězců, nezdá se, že by to mělo být znát na počtu prodejen. Ba spíše naopak.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Zvoník
Zvoník
1 rok

Když to řídej tuneláři, tak se není čemu divit.