Češi se bouří proti přidělenému času na sprchování. Do práce budou muset chodit špinaví

Velký rozruch vyvolalo opatření, které už se zavádí v některých bytových domech v České republice. Jde o omezení cirkulace teplé vody s cílem ušetřit na energiích potřebných k ohřátí této vody. Některým družstvům a společenství jednotek vlastníků totiž teplo zdražilo takovým způsobem, že si tento druh úspory odhlasovali.

Nevyhovuje to každému

Odborníci přitom počítají s tím, že podobných případů bude přibývat. Ostatně, v sousedním Německu se z toho stává již víceméně standard. Jak se ukazuje, jde o vcelku jednoduchý způsob, jak ušetřit značné prostředky, aniž by to znamenalo kdovíjaký zásah do komfortu obyvatel domů.

Jak to probíhá? V konkrétním případě v liberecké Ruprechtické ulici se usnesli, že teplá voda bude k dispozici pouze ve třech intervalech, a to dvě hodiny ráno, hodinu v poledne a dvě hodiny večer. Po zbytek dne se voda nahřívat nebude a lidé se tak mohou umýt pouze vodou studenou.

Ne všichni ale něco takového kvitují, a pokud by se to mělo zavádět v jejich bytových domech, byli by proti. “To si snad dělají srandu. Chodím na celodenní šichty od 9:00 do 22:30 a než dojedu domů, tak je 23:00. To budu chodit špinavá a smradlavá z kuchyně? A ráno to mám stíhat jak?” uvedla pro server AAzdravi.cz Zuzana Chovancová, která pracuje v intenzivním provozu kuchyně. V jejím případě by nestihla večerní a dokonce ani ranní sprchování.

Foto: Shutterstock

Problémem je směnný provoz

Podobně to vidí i paní Jana. Když přijede v devět hodin ráno z noční směny, nebude už mít možnost osprchovat se teplou vodou. Když přijede po odpolední směně, tak to také nestihne, protože v práci skončí v deset večer a hodinu jí trvá, než se dostane domů.

Jak se ukazuje, ne každý pracuje v kanceláři. Takovým lidem mohou stanovené časy vyhovovat. Problémem je však směnný provoz, který je v České republice velmi rozšířený. Tito lidé by prakticky neměli možnost využít teplou vodu. Jenže jak jinak časové bloky nastavit? Pokud by byly zvoleny odlišně, stejně se najde část lidí, kteří se do nich nevlezou.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
1 rok

Narovinu…. je to pěknej hnus… připraví nás o vodu a ceny budou i tak TOTÁLNĚ PROSTŘELENÉ takže zaplatíme za vodu vlastně stejnou prostřelenou sumu jak když je voda dostupná…a pak nam už jen poradi, ať se raději ne koupeme protože to je moc drahé a i tak zaplatíme tu nejvišši částku….

Lukáš
Lukáš
1 rok

Z Evropské unie je nutné vystoupit. Nepřinesla nám nic dobrého jen nás okrádá o peníze daňových poplatníků.