Naučte se naložit maso metodou briningu. Nový hit zajistí šťavnatější a křehčí maso

Zejména kuřecí a krůtí maso je pro náš organismus vítaným zdrojem živin a cenných dietních prvků. Někdy se ale zejména drůbeží prsa nedají považovat za úplnou chuťovku. Jak to udělat, aby nebyla vysušená? Naučte se brining.

Není třeba nakládat na den dopředu

Nakládání masa pro účely grilování se vždy doporučuje zhruba jeden den dopředu. To je v případě, že maso nakládáte klasickým způsobem. Maso do sebe vtáhne chutě z marinády a je také křehčí.

Když však nemáte tolik času, a přesto byste si rádi připravili vynikající pokrm, můžete zkusit slaný roztok. S ním se vám podaří příjemný zázrak – maso bude křehké již po půl hodině v marinádě. Kuřecí nebo krůtí prsa nakrájená na malé kousky se tak snadno stanou příjemně vláčná a šťavnatá. Větší kousky samozřejmě musí být v marinádě o něco déle.

Foto: Shutterstock

Brining je skvělý tip do kuchyně

Co je tedy brining? Jedná se o proces, ve kterém se ponoří kousky masa do solného roztoku. Ten se vytvoří velmi snadno – stačí jen sůl rozpustit v troše vody. Přidat ale můžete samozřejmě i další ingredience – vhodné jsou například bylinky nebo další druhy kořenicích přípravků. Finální podoba masa je tak šťavnatá a chutná, prostě k nakousnutí.

Kuřecí a krůtí prsa díky této metodě získají zcela jinou texturu.

Na co si dát pozor

Vždy byste měli dodržet dobu, po kterou bude maso v marinádě naloženo. Nikdy nepřekračujte doporučenou dobu, kterou jsou maximálně čtyři hodiny ve slaném nálevu. V této době již sůl prostupuje i do silných plátků masa, které se tak stávají křehčími. Delší doba není pro slanou chuť příliš žádoucí.

Pro brining používejte mořskou sůl, nebo také kvalitní himalájskou sůl. Kvalita se vetkne jako originální podpis do vašeho pokrmu. Tuto možnost přípravy jídla si skutečně oblíbíte.

Foto: Shutterstock, zdroj: Tablespoon

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments