Nedaří se vám přestat s kouřením? Alespoň si vyčistěte plíce od dehtu přírodními prostředky

Kouření je zdraví škodlivé. I když se mnoho lidí snaží s tímto zlozvykem přestat, ne vždy se jim to podaří. Pokud kouříte dlouho, může se objevovat charakteristický kašel a postupem času i bronchitida.

Přírodní elixír na odstranění dehtu a nikotinu z plic je jednoduchý. Nejlepší je přestat kouřit. Pokud vám to nejde a stále kouříte, můžete recept také využít a alespoň si jednou za čas vyčistit své plíce. Tabákový kouř plicím a lidskému zdraví neprospívá. Náš recept plíce vyčistí a budou bez škodlivých látek.

Jak se projevuje škodlivost kouření

Někteří kuřáci pociťují bolesti na hrudi. Narušená rovnováha buněk v plicích může přispívat k rozvoji karcinogenních buněk v plicích, ústech a krku. Abyste tomu předešli, je nutné plíce občas vyčistit, odstranit dehet a toxiny. Můžete jíst pravidelně potraviny, které mají schopnost čistit plíce. Bude se vám lépe dýchat, sníží se četné infekce a riziko vzniku rakoviny.

Na co se zaměřit

Zvyšte příjem vitaminu C, má totiž antioxidační účinky, slouží k obraně buněk a chrání cévy. Vsaďte na brokolici, listový špenátzelené druhy listového salátukapustumrkev a pšeničné klíčky.

  • zázvor – odstraňuje hleny v plicích, eliminuje toxiny z dýchacích cest
  • cibule – odstraňuje potíže s dýcháním, působí preventivně proti rakovině
  • kurkuma – je bohatá na kurkumin, omega-3 mastné kyseliny, vitamíny a minerály, působí proti bakteriím, virům a proti rakovině
  • med – má antioxidační a antimikrobiální účinky, sirupovitá konzistence zvyšuje tvorbu slin, zvlhčování i ochranu sliznic, má pozitivní vliv na nervová zakončení spouštějící kašel a zabraňuje dráždění, které nás nutí ke kašli

Čištění plic zázvorem

Ingredience:

  • 1 menší kořen oloupaného zázvoru
  • 1 kg cibule
  • 400 g medu
  • 1 l vody
  • 2 čajové lžičky kurkumy

Postup výroby:

Dejte vařit litr vody a přiveďte k varu. Pak přidejte nakrájenou cibuli a zázvor. Jakmile směs začne znovu vařit, přidejte kurkumu a stáhněte teplotu. Pak pomalu vařte. Po pár minutách se obsah směsi zmenší na polovinu. Tekutinu nechte v nádobě mírně vychladnout, rozmíchejte do ní med, pak jej přelijte do láhve a uchovávejte si elixír v lednici.

Jak elixír konzumovat

Elixír na odstranění dehtu z plic užívejte každé ráno 2 lžíce na lačný žaludek a další 2 lžíce užívejte 2 hodiny večer před večeří. Jeho skvělé účinky zaznamenáte za krátkou dobu.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments