Záchodová štětka má skrytou funkci, o které lidé netuší. Proto ji mají pořád špinavou

Máloco v naší domácnosti oplývá takovou škálou a množstvím bakterií jako záchodová štětka. Proto je potřeba jí jednou za čas věnovat pozornost, péči, a hlavně nějaké to čištění. Jak na to a která záchodová štětka je ta nejlepší?

Plnicí záchodová štětka

Co speciálního může být na tak běžném a jednoduchém předmětu jako je záchodová štětka? Budete se divit. Spousta záchodových štětek nabízí možnost odšroubování rukojeti, což je úžasné, protože do ní můžete nalít čisticí prostředek, který se při použití rovnoměrně uvolňuje. Tím docílíte jednak jednoduššího a účinnějšího čištění záchodové mísy a zároveň samodezinfekce štětky.

Domácí hack na samočištění záchodové štětky

Běžte zkontrolovat, jestli vaše štětka náhodou tímto zlepšovákem nedisponuje. A pokud ne, nebuďte smutní, nemusíte hned letět do obchodu. Zahraniční youtuberky se často chlubí vychytávkou, která plnění štětky dokáže hravě nahradit. Do nádobky od štětky nalijte trochu čisticího prostředku na záchodové mísy. V něm pak bude štětka neustále ponořená, připravená do akce, bude dezinfikovaná, a navíc bude překrásně vonět. Jen pozor na zvídavá batolata.  

Jak záchodovou štětku čistit?

Ve větších rodinách jednou týdně, v menších jednou za dva týdny bude třeba záchodovou štětku důkladně vyčistit. To můžete udělat několika způsoby.

Foto: Shutterstock

Osvědčená trojkombinace

Do menšího kyblíku smíchejte půl hrnku octa, lžíci jedlé sody a pár kapek peroxidu vodíku. Do tohoto roztoku na pár minut ponořte štětku. Poté vyndejte a opláchněte teplou vodou.

Čištění přímo v záchodové míse

Dva menší balíčky jedlé sody vysypte přímo do záchodové mísy a přes noc do ní ponořte štětku. Ráno bude jako nová. Ideální doba působení je 6-8 hodin.

Pár rad, jak se chovat na toaletě

Fekální bakterie nejsou nic příjemného, proto je třeba na toaletě dodržovat pár základních pravidel, které někdy z neznalosti, zapomnětlivosti či lenosti porušujeme.

  • Při splachování vždy zaklopíme víko toalety. Zabráníme tak bakteriím, aby společně s vodou vesele stříkaly po záchodě nebo koupelně.
  • Neumisťujeme zubní kartáčky poblíž záchodové mísy. Bakterie jsou zákeřné a vždy najdou příležitost, jak se dostat tam, kde je nejméně potřebujeme.
  • Pravidelně lijeme do záchodové mísy čistič WC.
  • Často měníme ručník a pereme záchodovou předložku.
  • V případě potřísnění sedátka jej ihned otíráme, nezapomínáme WC kontrolovat po použití malými dětmi a učíme čistotě ty starší.
  • Umýváme si vždy dostatečně dlouho a dostatečně důkladně ruce.

Pokud se budete výše zmíněnými radami řídit, čeká vás příjemný život nebo aspoň minimálně příjemný pobyt ve vaší královské komnatě.

Foto: Shutterstock, zdroje: greatist.com, cleanipedia.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
9 měsíců

Zahraniční youtuberky se chlubí vychytávkou, kterou používaly už naše babičky před 50 lety.

Mimochodem, podle titulku asi nejsem člověk. A co autorka?

Martin Horáček
Martin Horáček
9 měsíců
Reply to  Tomáš

Autorka je fakt za zenitem, špína.