Nejúčinnější zbraní proti křečovým žilám je prevence. Naučte se jim předcházet a budete mít klid

Krásné nohy si přeje mít snad každá žena. Ideálem jsou štíhlé, dlouhé a někdy opálené. Jakmile se na nich objeví křečové žíly, ženy je začnou skrývat a nevědí si s nimi rady. Využijte toho, že ještě žádné nemáte a pečujte o své tělo tak, aby se u vás nikdy žádné neobjevily.

Proč nás křečové žíly trápí

Nejčastěji se objevují ve stáří, ale výjimkou nejsou ani u mladých žen, které k nim mají genetické dispozice. Trápí se s nimi těhotné ženy, kuřáci, lidé v nadváze, ale i ti, kteří mají příliš sedavé zaměstnání nebo při něm dlouhodobě stojí. Nevhodně působí těsné oblečení, ale také časté nošení vysokých podpatků.

Zvolte správný jídelníček

Jídlo by mělo být chutné, ale především také zdravé. Nestačí jen držet krátkodobé diety, ale celý život se starat o to, aby tělo mělo prospěšné látky. Naučte se používat méně soli, přijímat dostatek vlákniny a omezit ve své stravě cukry, tučná jídla a průmyslově zpracované potraviny.

Otužujte se

Každý týden, nejlépe po sportovní aktivitě se také pravidelně otužujte. Střídejte ve sprše proud studené a teplé vody a snažte se postupem času zvyšovat svou výdrž. Až budete zkušení, můžete se odvážit k rychlé koupeli v ledové vaně. U otužování si nohy masírujte speciální houbou, abyste je prokrvili.

I když se říká, že nohy na stůl nepatří, lékaři tvrdí opak. Nohy byste také měli párkrát denně dát výš, aby se na chvíli odkrvily a nebyly těžké a nateklé.

Sportujte

Pohybová aktivita by pro vás měla být samozřejmostí každý den. Jakmile budete dlouho sedět nebo stát na místě, zvyšuje se riziko tvorby křečových žil. Proto pokud máte možnost, dělejte si v práci přestávky, projděte se, dodržujte pitný režim a hned po práci si běžte zasportovat.

Věnujte se náročnějším aktivitám, jako je například běh, ale vhodné jsou i procházky, jelikož rozproudí krev a také lymfatický systém.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments