Největší obchod s nábytkem v Česku zavádí velké změny. Zákazníky ale nepotěší

Největší a nejoblíbenější obchodní řetězec s nábytkem v České republice již brzy zavede velké změny, kterým se budou muset zákazníci přizpůsobit. Společnost IKEA je uvede v platnost už 1. srpna. Týkají se především otevírací doby a služeb v zákaznickém centru.

Menší možnost k nákupům

IKEA zavádí nová obchodní pravidla, která prezentuje tak, že by měla především zpříjemnit a zjednodušit nakupování zákazníkům. Ve skutečnosti se ale chystá jedna zásadní změna, která lidi příliš nepotěší.

Nejde o nic jiného než zkrácení otevírací doby. Zatímco dosud jste v IKEA mohli nakupovat od 9 do 21 hodin, což i tak mnohým přišlo poměrně omezující, nově se otevírací doba zkrátí o celé dvě hodiny. Otevřeno tak bude jen od 10 do 20 hodin. To už pro někoho, kdo chce nakupovat třeba po práci nebo naopak před prací, může představovat nemalý problém.

Úspornější režim se vztahuje také na zákaznické centrum, které dosud mělo stejnou pracovní dobu, jako byla otevírací doba. To se však mění. Teď už se dovoláte pouze v časovém rozmezí mezi 8:30 a 19 hodin.

Foto: Shutterstock

Snaha ušetřit

Je evidentní, že se IKEA v tomto ohledu snaží šetřit. Ačkoliv se to nezdá, o dvě hodiny zkrácená otevírací doba představuje značnou úsporu z hlediska personálních nákladů i výdajů za energie. Navíc v době, kdy v České republice panuje nedostatek personálu, jde možná už o nutnost.

Nová pravidla však přinášejí přeci jen i určité pozitivní novinky. Například bude možné s obchodem komunikovat pomocí webové kamery, kdy tak budete moci názorně ukázat, co je špatně s výrobkem, který reklamujete. A ačkoliv se provoz zákaznického centra zkrátí, ve skutečnosti budete mít větší šanci se dovolat, protože se rozšíří jeho kapacity.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Hm, když si sbiju z palet postel, skříň nebo knihovnu, bude to dnes posuzováno jako “dizajnový” kousek a budu těžce IN a ještě ušetřím – jako bonus, takový “nábytek” bude stabilní a bude mít dobré úložné prostory – což se o těch krámech z IKEI říct nedá.

Lukáš
Lukáš
2 let
Reply to  Iris

Když si spočítáte cenu palet. Tak nevím zda ušetříte. Největší položka je kvalitní matrace a ne pár desek okolo.

Iris
Iris
2 let
Reply to  Lukáš

Ty palety se taky dají sehnat i zadarmo – a pořád je lepší matrace na paletách, než jen tak hozená na podlaze, ne?

aaa
aaa
2 let

Ikea se rozhodla prodloužit noční klid těm, kteří se tam zapomenou při testování postelí. Děkujeme!