Není jedno, kdy pijete vodu. Správný čas pro příjem tekutiny, o kterém nikdo neví

Lidé dnes hodně dají na dodržování pitného režimu. Snaží se přijímat větší množství vody, aby tělo nebylo dehydratováno. Ukazuje se však, že je to spíše zbytečné, možná až kontraproduktivní. Mnohem důležitější než kolik vody vypijete totiž je, kdy ji vypijete.

Mnozí zřejmě už dobře vědí, že bychom měli pít rovnoměrně po celý den a vyhýbat se najednou velkému množství. Existují však situace, kdy byste na vodu měli myslet dvojnásob. Pití vody ve správný čas maximalizuje její efekt pro naše tělo.

Čtěte také: Zažitý zvyk s pitným režimem ve skutečnosti škodí. Kolik by měl člověk za den vypít tekutin

Vodu pijte tímto způsobem

Nalačno po probuzení

Teplá voda na prázdný žaludek pomáhá aktivovat vnitřní orgány, nastartuje metabolismus a lymfatický systém. Vyčistí vám střeva, která budou schopna snáze přijímat živiny. Tělo se také zbaví toxinů.

30 minut před jídlem – 1 sklenice vody

Pití půl hodiny před jídlem vám pomůže trávit. Zároveň tak zaženete nejhorší hlad a nesníte toho tolik. Pamatujte si také, abyste nepili příliš brzy po jídle, protože voda by odplavila potřebné trávicí šťávy. Napijte se až hodinu po jídle, tak tělu pomůžete strávit živiny.

Foto: Shutterstock

Před sprchou či koupelí – 1 sklenice vody

Dejte si sklenici vody před koupelí nebo sprchou. Díky tomu se vám sníží krevní tlak.

Před spánkem – 1 sklenice vody

Sklenicí vody doplníte tekutiny, které v noci vypotíte. Pomáhá také předcházet mrtvici a srdečnímu infarktu. Nevypijte však více než jednu sklenici, jinak noc strávíte na záchodě.

Pochopitelně je možné napít se i jindy, a to zejména tehdy, když se tělo samo ozvě žízní. Naopak není vhodné popíjet vodu neustále, abyste dodržovali pitný režim. V jeho důsledku si spíše uškodíte, protože přijmete více vody, než tělo potřebuje a zbytečně tak zatížíte ledviny.

Foto: Shutterstock, zdroj: Everydayhealth

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments