Nezapomínejte na zdraví mozku. Jak ho přírodním způsobem posílit a sklízet ovoce jeho stoprocentní funkce

K posílení mozku nemusí vždy vést jen cesta plná doplňků stravy. Posilovat ho můžete i přirozeně a zabránit tak vzniku chronických nemocí. Stačí vám k tomu jen trochu cviku, trpělivosti a motivace. Posílit můžete také svou paměť, zlepšit celkové schopnosti mozku a vrátit mu ztracenou sílu.

Aktivní zábava

Zapomeňte na počítačové hry nebo zábavu v soukromí. Mnohem lépe se váš mozek učí pracovat v prostředí plném lidí, kde musí sbírat mnoho vjemů, rychle reagovat a nemá tak schopnost zlenivět.

Vyzkoušejte například deskové hry nebo i obyčejné skládání puzzlí, a to hned s několika lidmi. Jestliže nechcete trávit čas s ostatními, je tu ještě možnost různých hlavolamů pro jednoho, luštění křížovek nebo sudoku.

Rande, schůzka nebo jiný sociální kontakt

Nebraňte se novým zkušenostem. Vyrážejte ven mezi lidi, jak jen to bude možné. Váš mozek získá nové příležitosti k přemýšlení, které byste doma jen tak nenašli. Když s ostatními vyrazíte na výstavu, do kina nebo na jinou kulturní akci, budete mít o čem mluvit a váš mozek se bude snažit fungovat na plné obrátky.

Sportem ku zdraví

Pohybové aktivity jsou dobré jak pro fyzické, tak pro psychické zdraví. Váš mozek ocení zvýšený přívod krve, jelikož se tím zlepší paměť, řeč a mnoho dalších funkcí. Nemusíte se hned pouštět do náročných úkonů. Postačí pravidelné procházky nebo kolektivní sporty, při kterých se i pobavíte.

Trénujte paměť

Dnešní doba plná technologií nám výrazně zlehčuje život a dovoluje mozku, aby často odpočíval. Zkoušejte svou paměť zaměstnávat alespoň k občasnému procvičení. Stačí, když si tu a tam zapamatujete telefonní čísla, jízdní řád a nebudete vždy spoléhat jen na chytrá elektronická zařízení.

Odpočinek si dopřávejte ve chvíli, kdy se mu budete věnovat naplno. Vyhraďte si krátký čas pro meditaci, kdy své hlavě dovolíte relaxovat, vypustit myšlenky a nabírat nové síly.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments